9-latka niemal utopiła się w ogrodowym basenie. Nie pozostawiaj dzieci bez opieki!

Parenting Data publikacji: 04 sierpnia 2022

To prawdziwa sytuacja, która miała miejsce w Osińcu. Policjantka po służbie udzieliła pomocy dziewięcioletniej dziewczynce, która topiła się w przydomowym basenie. Dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Dziecko weszło do basenu, który był zakryty plandeką. Mama dziewczynki zorientowała się, że dziecko znajduje się pod wodą. Wybiegła z nim na ulicę wzywając pomocy. Sytuacja ta pokazuje nam wszystkim, jak bardzo ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo dzieci w ogrodzie, zwłaszcza, gdy mamy basen. Jak widać, nawet zakrycie go nie gwarantuje tego, że dziecko jest bezpieczne. Plandekę może samodzielnie odkryć.

Nie pozwalaj na korzystanie z basenu przez dzieci bez obecności dorosłych

Dlatego tak ważne jest to, aby stale uczulać dzieci na to, że nie mogą one korzystać z basenu w sytuacji, gdy nie znajdują się pod opieką dorosłych. Nawet zakrycie basenu plandeką nie gwarantuje nam, że dziecko jej nie odkryje. Tutaj bardzo dużą rolę grają rozmowy z dziećmi. Musimy uświadamiać je o tym, że woda jest bardzo niebezpiecznym żywiołem. Chociaż ogrodowy basen nie wydaje się niczym niebezpiecznym, to zawsze może dojść do tragedii.

Jako dorośli powinniśmy również postarać się tak zabezpieczyć basen, aby podczas naszej nieobecności dzieci nie mogły z niego korzystać.

Alarm do basenu to warte uwagi rozwiązanie

Jak widać sama siatka, czy plandeka do basenu mogą nie zdać tutaj roli. Warto więc zastanowić się nad czujnikiem bezpieczeństwa do basenu. Istnieją alarmy, które zasygnalizują nam, gdy tylko coś znajdzie się w wodzie np. dziecko.

Możemy również zdecydować się na montaż kamery z czujnikiem ruchu, która obserwowałaby otoczenie basenu podczas naszej nieobecności, gdy dzieci pozostają same w domu. Bezpieczeństwo to sprawa, na której nie warto oszczędzać.

  • https://gniezno.policja.gov.pl/wl3/aktualnosci/236462,Dziecko-topilo-sie-w-przydomowym-basenie.html

Podobne artykuły