Chcesz wiedzieć ile wzrostu będzie miało Twoje dziecko gdy dorośnie? Wykorzystaj ten wzór!

Parenting Data publikacji: 13 grudnia 2017 / Aktualizacja: 2020-04-29

Chcesz wiedzieć ile wzrostu będzie miało Twoje dziecko gdy dorośnie? Wykorzystaj wzór i sprawdź. Każdy rodzic chciałby wiedzieć czy jego pociecha będzie niska, wysoka czy raczej średniego wzrostu. Istnieje metoda, która sprawdza się nawet w 70-80 procentach.

Czy taka informacja coś nam daje? Raczej nie ma to dla nas praktycznego znaczenia. Po prostu zaspokaja naszą ciekawość. Gdy rodzice są niscy zastanawiają się często czy ich dziecko będzie wyższe. Również bardzo wysocy rodzice czasami chcieliby by ich dziecko miało bardziej standardowy wymiar, ułatwia to np. zakupy odzieży. Zwykła rodzicielska troska i ciekawość sprawiają, że po prostu chcielibyśmy wiedzieć jak najwięcej o przyszłości naszego dziecka.

Wzór na wzrost dziecka

Istnieją dwa wzory na wzrost dziecka. Trochę inaczej liczy się je dla chłopców i dziewczynek dlatego musimy je odróżnić do siebie. Aby móc sprawdzić wzrost dziecka, który może ono osiągnąć w przyszłości musimy znać prawdziwy wzrost zarówno mamy jak i taty dziecka. Gdy już je macie możecie przejść do obliczeń. Wszystkie wartości podajemy w centymetrach.

Wzór na wzrost dziewczynki

wzrost mamy wzrost taty – 13 cm
powstały wynik dzielimy na dwa

Wzór na wzrost chłopca

wzrost mamy wzrost taty + 13 cm
powstały wynik dzielimy na dwa

A teraz napiszcie w komentarzach ile Wam wyszło. Dla mojej najmłodszej córeczki jest to 168 cm. Ciekawe czy się sprawdzi w przyszłości :) Na razie jest dość wysoka jak na swój wiek. Może macie już starsze dzieci i możecie napisać czy wynik jest bliski prawdzie?

Jak obliczyć wzrost dziecka gdy dorośnie

Istnieje również jeszcze jedna metoda, która jednak wymaga pewnego przygotowania i nie każda z nas może ja wykonać. Trzeba bowiem dokładnie zmierzyć wzrost dziecka w jego drugie urodziny, a następnie pomnożyć go przez dwa. Wtedy wyjdzie nam liczba, która w przybliżeniu powinna pokryć się ze wzrostem dziecka w przyszłości. Jeśli jesteście przed drugim urodzinami lub krótko po nich, możecie go wypróbować :)

Tabela wzrostu i wagi pozwoli Ci sprawdzić, czy dziecko mieści się w normach dla swojego wieku.

Podobne artykuły