Zobacz czy Twoje dziecko waży tyle ile powinno. Tabela wagi i wzrostu dziecka do wieku.

Parenting Data publikacji: 19 lutego 2019 / Aktualizacja: 2021-03-16

Każdy rodzic powinien kontrolować wzrost i wagę swojego dziecka w zależności od wieku. Dzięki temu wiemy czy dziecko dobrze się rozwija. Możemy wykryć nadwagę lub  niedowagę i zawczasu reagować. Wystarczy, że skorzystasz z poniższej tabeli. Wybierz wiek dziecka, a następnie odpowiednią płeć. Następnie zobaczysz jakie są normy wzrostu i wagi dziecka w tym właśnie wieku. Pamiętaj o tym, że każdy człowiek jest inny, jednak gdy dziecko znacząco odchyla się od tych norm warto skonsultować to z lekarzem.

Jeżeli natomiast nie posiadacie dobrej wagi to zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem najlepszych wag łazienkowych dla dzieci wraz z opiniami.

Tabela wagi i wzrostu dziecka do wieku

Młodsze dzieci

Bardzo ważne jest w przypadku małych dzieci to  jak przybierają na wadze. Dzięki temu możemy zorientować się czy dziecko prawidłowo się odżywia. Można to bardzo łatwo obliczyć korzystając z kalkulatora online wagi dziecka. Musimy znać wiek dziecka podany w miesiącach, wagę urodzeniową oraz obecną wagę. Następnie podstawiając te liczby w kalkulatorze i wybierając płeć dziecka dowiemy się czy przybiera odpowiednio na wadze dla swojego wieku.

Oto przykładowe wyliczenie dla dziecka, które ma 12 miesięcy, jest to dziewczynka i waży 7.8 kg, a w po urodzeniu waga dziecka wynosiła 2.6 kg.

fot. mamotoja.pl

Po wykonaniu obliczenia dostaniemy wyniki i siatkę centylową wagi. Jak widać w tym przypadku dziecko mieści się w normie rozszerzonej, a prawidłowa waga powinna wynosić od 8.2 do 9.7 kg.

fot. mamotoja.pl

Własnej kalkulacji możesz dokonać na tej stronie.

Podobne artykuły