Cera trądzikowa – jak ją leczyć

Uroda Data publikacji: 24 lipca 2019

Cera trądzikowa – jak ją leczyć? To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele osób zmagających się z problemem wyprysków na skórze twarzy. Z pewnością chcielibyście wiedzieć jakie kosmetyki do cery trądzikowej stosować? Dzisiaj zajmiemy się tym tematem i pomożemy Wam w zwalczeniu tego problemu.

Skąd bierze się trądzik?

Wbrew pozorom trądzik nie jest jedynie problemem związanym z wiekiem nastoletnim. Problemy trądzikowe mogą mieć również osoby dorosłe. Nie zmienia to jednak faktu, że na trądzik najczęściej cierpią osoby w wieku młodzieńczym. U dziewczynek pojawia się nieco wcześniej niż u chłopców, a do tego problem może być u nich silniejszy. Jego wystąpienie wiąże się oczywiście ze zmianami hormonalnymi, które związane są z okresem dojrzewania. Hormony produkowane w tym czasie wpływają na zwiększoną produkcję sebum i powiększenie się gruczołów łojowych.

Łój następnie gromadzi się w obrębie ujścia mieszka włosowego i dochodzi w ten sposób do powstania zaskórników zamkniętych, a w następstwie dalszego zbierania się łoju – otwartych. W tym miejscu następnie powstają stany zapalne.

To był tak zwany trądzik młodzieńczy. Trądzik u dorosłych głównie dotyka kobiety w wieku powyżej 30 lat. W tym przypadku nie chodzi jednak o problemy hormonalne, które mogą być przyczyną, ale z reguły nie są. Najczęściej na jego wystąpienie ma wpływ stres i hormony, które w stresie produkowane są przez nasz organizm. Jeśli jednak nie masz stresującej pracy to warto zwrócić uwagę na to co jemy. Niektóre pokarmy, a zwłaszcza wysoko przetworzona żywność, mogą powodować powstawanie trądzika. Pamiętaj również o pielęgnacji twarzy, która jest bardzo ważna. Zaniedbania w tej kwestii również mogą powodować wypryski na twarzy.

Jak walczyć z cerą trądzikową?

Wiemy już co może być przyczyną powstawania trądziku, zastanówmy się teraz w jaki sposób walczyć z cerą trądzikową i jakie kosmetyki stosować. Przede wszystkim zacznij dbać o skórę. Oczyszczanie skóry jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji, która może zapobiec powstawaniu trądziku już uporać się z problemem gdy już wystąpił. Zabiegiem, który możesz wykonać samodzielnie w domu jest złuszczanie naskórka. Do tego zadania możesz wykorzystać naturalne peelingi. Dobrym pomysłem jest też zastosowanie naturalnych maseczek na skórę trądzikową. Do tego ważne jest tonizowanie i nawilżanie skóry.

Jak możemy dowiedzieć się z artykułu https://www.clochee.com/kosmetyki-naturalne-do-cery-tradzikowej-7-krokow-do-pieknej-i-zdrowej-skory, stosowanie naturalnych kosmetyków nie jest jedyną rzeczą, którą powinniśmy robić. Jedną z rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę jest nasza dieta. Nie ma jednak jeden wspólnej rady, którą można w tej kwestii udzielić. Każdy przypadek jest indywidualny i tak należy go rozpatrywać. Dlatego tak istotna jest samodzielna obserwacja tego w jaki sposób niektóre rzeczy, które jemy oddziałują na naszą cerę. W wielu przypadkach niekorzystny wpływ mają gazowane napoje, tłuszcze zwierzęce, słone przekąski, wysoko przetworzona żywność typu fast food oraz produkty smażone i zawierające aromaty, barwinki czy polepszacze smaku.

Trądzik jest problemem, z którym można wygrać. Naturalne kosmetyki mogą być w tym pomocne, ale możesz też sięgnąć po produkty, które masz już w domu. Jeśli posiadasz aspirynę, kwas acetylosalicylowy, które w niej się znajduje pomoże Ci w usunięciu trądziki z twarzy. Wystarczy trzy tabletki zalać niewielką ilością wody destylowanej i stworzyć pastę, którą nakładamy na oczyszczoną skórę. Robiąc to regularnie możesz osiągnąć naprawdę dobre efekty. Jeśli jednak posiadasz alergię na kwas acetylosalicylowy nie możesz wykorzystać tego sposobu.

Możesz za to sięgnąć po inny i połączyć miód z cynamonem. W ten sposób stworzysz naturalną maseczkę na trądzik. Miód i cynamon mają działanie antybakteryjne, dlatego pomagają w walce z trądzikiem i eliminacją stanów zapalnych skóry. Maseczkę nałóż miejscowo na problematyczne miejsca. Możesz ją zostawić nawet na całą noc. Nie wystarczy jednak tylko działać objawowo. Ważne jest to by zapobiegać nawracaniu trądziku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak dbać o swoją urodę odwiedź Akademię CLOCHEE https://www.clochee.com/akademia-clochee.

Podobne artykuły