Ćwiczenia, dzięki którym wyszczuplisz swoje nogi

Uroda Data publikacji: 24 lipca 2017

Chcesz skutecznie wyszczuplić swoje nogi? Wystarczy wykonywać odpowiednie ćwiczenia odpowiedzialne za konkretne partie mięśni nóg. Dzięki nim sprawisz, że Twoje nogi będą wyglądały świetnie.

Przysiady

To jedno z najprostszych ćwiczeń, które wszystkie znamy. Przysiady angażują głównie mięśnie ud, pośladków i łydek. To bardzo dobry sposób aby nadać nogom i pupie wigoru oraz atrakcyjnego wyglądu. Poprawne wykonywanie przysiadów wymaga tego, by stopy cały czas dotykały podłoża (wraz z piętami), a plecy były wyprostowane.

Przysiady izometryczne

Wyglądają trochę jak zwykłe przysiady, ale polegają przenoszeniu ciężaru ciała na jedną stronę. Robimy to raz na prawą, raz na lewą nogę. Dzięki temu angażujemy więcej partii mięśni, między innymi biodra.

Przyklęknięcia

To ćwiczenie świetnie działa na pośladki. Stań w rozkroku jak na zdjęciu i przykucnij na kolano. Wstając zmień nogę aby podczas kolejnego powtórzenia przykucnąć na drugie kolano.

Wyskoki

Ćwiczenie podobne jest do przysiadów, ale po przysiadzie robimy wyskok do góry i ponownie wracamy do przysiadu. Z początku na pewno będzie Ci trudno wykonywać to ćwiczenie, ale świetnie zadziała na mięśnie nóg, a nawet ramion.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/12-exercises-to-tighten-your-butt-and-legs-in-1-week-356310/

Podobne artykuły