Jak zrobić złote mleko – znana od wieków mikstura zdrowia

fot. savorylotus.com, caseyjade.com

fot. savorylotus.com, caseyjade.com

Złote mleko to starożytny napój wykonany z kurkumy i mleka. Jest genialnym składnikiem codziennej diety poprawiający stan naszego zdrowia.

  1. Przepis na złote mleko
  2. Zdrowotna mikstura na bazie kurkumy
  3. Pij je codziennie rano

O kurkumie pisaliśmy niejednokrotnie. Znana jest jako “przyprawa życia” i ma swoje korzenie w Indiach. Jest środkiem przeciwbólowym oraz silnym przeciwutleniaczem. Działą również przeciwzapalnie i ma działanie bakteriobójcze. Zmniejsza również ryzyko zachorowania na nowotwór i oczyszcza krew oraz wzmacnia naszą odporność. Poprawia również pracę mózgu. To tak w pigułce – czyż jej właściwości nie są wspaniałe? Oczywiście to nie jedyny składnik i pozostałe też mają wartościowe dla zdrowia działania. Weźmy się zatem za przygotowanie.

Składniki

  • pół szklanki wody
  • 1/4 szklanki kurkumy
  • pół łyżeczki mielonego pieprzu
  • szklanka mleka kokosowego
  • łyżka oleju kokosowego
  • łyżeczka syropu z agawy

Przygotowanie

W rondelku podgrzewamy pół szklanki wody i kurkumy stale mieszając. Następnie dodaj zmielony pieprz i mieszaj gotując przez 8 minut na jednolitą pastę. Jeśli będzie zbyt sucha dodaj trochę wody. Po 8 minutach dodajemy łyżeczkę oleju kokosowego (dzięki temu kurkuma lepiej wchłonie się w organizmie). Odstawiamy do ostygnięcia. Z tego powstaje pasta, która wystarczy nam na więcej razy, będzie ona bazą naszego złotego mleka.

Teraz podgrzewamy mleko kokosowe (może też być zwykłe) i dodajemy 1/4 łyżeczki naszej pasty z kurkumy. Następnie łyżeczkę syropu z agawy i możemy wypić.

Skomentuj

Jak zrobić złote mleko – znana od wieków mikstura zdrowia