Ten koktajl usunie pasożyty z jelit!

Zdrowie Data publikacji: 23 września 2018

Pasożyty jelit wcale nie są rzadkością, ale gdy jesteśmy zdrowi raczej nam nie zaszkodzą. Problem pojawia się gdy mamy osłabioną odporność. Skąd mamy wiedzieć, że w naszym układzie pokarmowym rozwijają się pasożyty? Objawy nie są oczywiste, często może to być ból głowy, bezsenność, osłabienie czy brak apetytu, albo wręcz odwrotnie nadmierny apetyt. Może pojawić się nagły spadek masy ciała, wymioty, nudności lub biegunka. Chociaż większość objawów pojawia się w zaawansowanym stadium to gdy czujemy, że coś jest na rzeczy warto skonsultować się z lekarzem. Możemy też zacząć działać sami i wypróbować ten koktajl, który jest w 100% naturalny.

Koktajl usuwający pasożyty

Składniki

 • 3 świeże figi
 • 30 pestek dyni – surowych
 • 100ml wody

Przygotowanie jest bardzo proste. Pestki obieramy z łupin i mielimy. Mieszamy następnie składniki w blenderze i gotowych koktajl pijemy rano przed śniadaniem przez 14 dni. Ponoć najlepiej jest pić go o godzinie 7 rano bo wtedy nasze jelita najwydajniej pracują.

Czym są pasożyty układu pokarmowego?

Pasożyty odżywiają się naszym kosztem. Trafiają do naszego organizmu najczęściej przez przewód pokarmowy. Jest to wynikiem niedostatecznej higieny osobistej np. nie mycia rąk przed posiłkiem, ale oczywiście może być spowodowane tym, że ktoś przygotował dla nas posiłek i również o tych zasadach zapomniał.

Larwy pasożytów mogą też znaleźć się w surowym mięsie albo wodzie. Czasami wystarczy bezpośredni kontakt ze zwierzętami domowymi. Dlatego nie jest tak prosto się ustrzec przed pasożytami i ich złapanie nie jest powodem do żadnego wstydu. Po prostu tak się zdarza.

Najczęstsze objawy obecności pasożytów

 1. biegunka
 2. ból brzucha
 3. powolny wzrost organizmu
 4. zmęczenie
 5. suchy kaszel
 6. zaburzenia łaknienia

Źródła

 1. poradnikzdrowie.pl
 2. portal.abczdrowie.pl
 3. krokdozdrowia.pl

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły