Biały ocet będzie najlepszym przyjacielem Twojego ogrodu. Zobacz dlaczego!

Ogród Data publikacji: 30 kwietnia 2018

Biały ocet jest produktem, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Okazuje się przydatny również w ogrodzie. Dzisiaj powiemy Wam jak go sprytnie wykorzystać.

Odżywia kwiaty

Niektóre rośliny lubią kwaśną glebę. Należą do nich np. gardenia, begonie czy azalie. Rosną dużo ładniej jeśli spryskamy im glebę octem wymieszanym w proporcjach 1:1 z wodą.

Odstrasza króliki

Jeśli hodujesz króliki i nie chcesz by splądrowały Twój ogród to wystarczy umieścić waciki nasączone octem w jakimś pojemniku pomiędzy grządkami. Nie będą chciały do tego miejsca podchodzić :)

Sposób na chwasty

Jeśli nie przepadasz za plewieniem ogródka to wykorzystaj ten sposób by pozbyć się chwastów. Spryskaj je octem jak i glebę wokół nich. Wybierz słoneczny i ciepły dzień, zrób to wcześnie rano. Chwasty w ten sposób umrą, a ziemia pozostanie nadal zdrowa bez używania żadnych środków chemicznych!

Sposób na mrówki

Mrówki oczywiście są pożyteczne, ale gdy ich ilość sprawia, że robią się  nieznośne możesz wykorzystać ocet by je odstraszyć od niektórych fragmentów Twojego ogrodu gdzie nie chcesz by się zapuszczały.

Ocet na ślimaki

Jeśli ślimaki zagrażają Twoim roślinom wystarczy spryskać je czystym octem, to je zabije.

Utrzymaj kwiaty dłużej świeże

Gdy zetniesz kwiaty ze swojego ogrodu i włożysz je do wazonu to dodaj do wody w nim dwie łyżki i tyle samo cukru. To sprawi, że kwiaty cięte będą dłużej piękne.

Podobne artykuły