Jak wykorzystać cynamon w ogrodzie?

Ogród Data publikacji: 05 maja 2022

Cynamon jest przyprawą, po którą chętnie sięgamy w naszej kuchni. Dla niektórych to wręcz symbol, bez którego nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia. Świetnie sprawdza się jako dodatek do ciast i deserów. Chętnie sięgają po niego osoby odchudzające się, gdyż wspomaga trawienie i przemianę materii. 

Cynamon ma jednak dużo więcej ciekawych właściwości, z powodu których warto go mieć w swojej szufladzie z przyprawami.

Jeśli posiadasz swój własny ogródek, wtedy możesz wykorzystać cynamon właśnie w nim. Okazuje się, że dzięki swoim właściwościom jest on doskonałym sprzymierzeńcem każdego ogrodnika.

Cynamon odstrasza mrówki

Aromat cynamonu jest dla nas bardzo przyjemny, ale dla mrówek wręcz przeciwnie. Jeśli w jakiś miejscach zauważyłaś mrówki i nie chcesz ich tam więcej spotkać, to rozsyp w nim cynamon. Dzięki temu mrówki będą trzymać się z daleka.

Cynamon odstrasza komary

Komary w ogrodzie to spory problem. Zwłaszcza, gdy chcemy spędzić miło czas, a te nieustannie kują nas. Wystarczy, że rozsypiesz w miejscu gdzie przebywasz trochę cynamonu, aby odstraszyć komary.

Cynamon na uszkodzone rośliny

Gdy przytniesz roślinę lub złamiesz gałązkę, otwarte miejsce może być przyczyną późniejszej choroby, np. ataku grzybów. Dlatego warto to miejsce posypać cynamonem w proszku, aby temu zapobiec.

Cynamon na grzyba

Cynamon to naturalny środek grzybobójczy. Dlatego możemy wykorzystać go do walki z pleśnią, która atakuje nasze rośliny. Możesz posypać nią glebę w doniczce lub w ogrodzie, albo rozcieńczyć go w wodzie (1 łyżka cynamonu na 1/2 litra wody) i taką mieszanką podlać chorą roślinę.

Podobne artykuły