Samsung Odyssey Ark, czyli duży monitor do grania

Technologie Data publikacji: 16 stycznia 2023

Rynek gier wideo w ostatnich latach nabrał szczególnego rozpędu. Niegdyś będące jedynie prostą, niezobowiązującą rozrywką, gry produkowane obecnie oferują nam niezwykłe i angażujące wrażenia, za sprawą których możemy pobudzić swoją kreatywność czy ćwiczyć spostrzegawczość. Żeby jednak móc cieszyć się prężnie rozwijającą się grafiką, która każdego roku podnosi poprzeczkę, nierzadko podstawowym sprzętem każdego gamera staje się duży monitor do grania. To od jakości prezentowanego obrazu może zależeć to, czy rzeczywiście będziemy w stanie w pełni wciągnąć się w dany tytuł. Sprawdźmy, co pod tym kątem ma do zaoferowania monitor 55 cali Samsung Odyssey Ark.

Czym powinien się wyróżniać monitor dla gracza?

Chociaż obecnie w wielu domach znajdziemy konsole, które przy pomocy telewizora pozwalają nam cieszyć się ulubionymi grami, to jednak wciąż wielu miłośników takiej rozrywki decyduje się na ogrywanie najnowszych tytułów na komputerze. To rzeczywiście wygodne rozwiązanie, które w dodatku nie wymaga od nas zakupu konsoli – powstające obecnie gry są doskonale przystosowane zarówno do nich, jak i na potrzeby PC czy gamingowych laptopów.

W przypadku komputerów potrzebujemy jednak odpowiedniego monitora. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Oczywiście przekątna ekranu to bardzo ważny parametr, jednak pamiętajmy, że duży monitor do grania to nie wszystko. Oprócz tego powinien oferować wysoką rozdzielczość oraz wierność odwzorowania kolorów. W bardzo wielu gamingowych tytułach grafika jest jednym z najistotniejszych elementów składowych.

Dodatkowo każdy gracz z pewnością zdaje sobie sprawę, jak istotna jest częstotliwość odświeżania, czyli to, jak wiele klatek na sekundę jest w stanie wyświetlić monitor – 55 cali lub i większy. Choć ludzkie oko nie wychwytuje pojedynczej klatki, to jednak im wyższa jest ta wartość, tym płynniejszy staje się obraz.

Samsung Odyssey Ark – jak wypada na tle tych parametrów?

Trzeba powiedzieć, że monitor 55 cali Samsung Ark to jedna z bardziej interesujących propozycji w ofercie tej marki. Mamy tutaj do czynienia z zakrzywionym ekranem, przy czym zakrzywienie wynosi aż 1000R. Wielu gamerów wskazuje, że zakrzywione monitory pozwalają bardziej zaangażować się w fabułę gier, ponieważ rozgrywka niemal dosłownie nas otacza. Wspomniany monitor możemy też dostosować do swoich bieżących wymagań i zastosować orientację pionową.

Imponujące są też poszczególne wartości w jego specyfikacji. Mamy tutaj do czynienia z technologią Quantum Mini LED, która odpowiada za dużą jakość obrazu. Dodatkowym atutem jest technologia HDR10+, która dostosowuje każdą grę w czasie rzeczywistym, tak by móc zaoferować graczowi jak najlepsze wrażenia.

Samsung Odyssey Ark to także częstotliwość odświeżania na poziomie aż 165Hz (za optymalną liczbę uznaje się już 120Hz), kinowe przestrzenne brzmienie, a do tego rozdzielczość 4K. Tym samym monitor Samsung Ark może okazać się przydatnym sprzętem nie tylko w przypadku gier – jeżeli zechcesz akurat nadrobić odcinek ulubionego serialu, to również mogą Cię zadowolić oferowane parametry.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Podobne artykuły