8 zaskakujących sposobów na wykorzystanie foli aluminiowej!

Lifestyle Data publikacji: 13 sierpnia 2017

Folię aluminiową ma w domu praktycznie każda z nas. Mimo, że wiele mówi się o jej niezdrowym wpływie na przygotowywane przez nas potrawy to i tak ciężko jest nam zmienić nawyki i nadal z niej korzystamy. Dlatego dzisiaj możecie poznać kilka dodatkowych ciekawych sposób na jej wykorzystanie, które nie są związane z przygotowywaniem posiłków i podgrzewaniem.

1. Zęby

Trudno sobie wyobrazić jak można wykorzystać folię aluminiową do wybielenia zębów. Okazuje się jednak, że ten pomysł działa. Wymieszaj sodę oczyszczoną z pastą do zębów, nałóż ją na zęby i zabezpiecz folią aluminiową. Miksturę należy zostawić na godzinę na zębach, a potem dokładnie wypłukać usta i umyć zęby. Nie należy jednak zabiegu powtarzać zbyt często.

2. Odstraszanie ptaków

Jeśli macie ogródek działkowy, mały sad lub drzewa w ogrodzie to możecie wykorzystać folię aluminiową do odstraszenia ptaków. Będzie mieniła się w słońcu i odstraszała ptaki od Waszych ulubionych owoców.

3. Prasowanie

Owiń deskę do prasowania folią, a dopiero później nałóż pokrowiec. Będzie ona odbijała ciepło, a to sprawi, że ubrania wyprasujecie szybciej i dokładniej. Czasem nawet wystarczy z jednej strony :)

4. Pranie

Zrób kulki z folii aluminiowej i wrzuć do prania. Dzięki temu ubrania po wypraniu nie będą się elektryzowały. Jeśli zawiniecie folią piłkę tenisową i wrzucicie do prania większych rzeczy np. pościeli dodatkowo będzie ją rozbijała i lepiej się wypierze. Puchowe kurtki czy poduszki po wypraniu w ten sposób nie będą tak zbite.

5. Ostrzenie nożyczek

Chcesz szybko naostrzyć nożyczki? Weź kawałek folii aluminiowej i po prostu go potnij :) W ten prosty sposób naostrzysz swoje nożyczki

6. Zwiększ zasięg wi-fi

Jeśli chcesz zwiększyć zasięg domowego wi-fi użyj folii jako ekranu odbijającego fale. Owiń folią jakiś kawałek kartonika i umieść za swoim routerem w domu. To skieruje całą moc sygnału dokładnie w to miejsce, w którym chcesz go mieć.

Pamiętaj, że na jakość sygnału wi-fi wpływa wiele czynników choćby takich jak grubość ścian, to z czego są zrobione lub ilość fizycznych przeszkód, które sygnał musi napotkać po drodze. Sygnał wi-fi rozchodzi się trochę jak parasol, im dalej od routera tym obejmuje większy obszar, ale za to sygnał jest słaby. Dlatego najlepiej aby router był nieco wyżej niż odbiorniki i najlepiej w centralnym punkcie domu. Gdy masz router w kącie domu lub pokoju możesz wykorzystać właśnie ten trik z folią.

7. Baterie

Gdy masz małe paluszki, a potrzebujesz grubych to po prostu wykorzystaj folię aluminiową, która jest dobrym przewodnikiem prądu :)

8. Do czyszczenia

Kulka z folii aluminiowej sprawdzi się jako czyścić do przypalonych garnków czy grilla :)

Podobne artykuły