7 korzyści ze stosowania lubczyku – zacznij go używać w kuchni!

Kuchnia Zdrowie Data publikacji: 12 stycznia 2017

Lubczyk to popularne zioło, ale nie wiele osób z niego korzysta. Bardzo łatwo można je uprawiać w swoim ogrodzie. U mnie nie raz rosło praktycznie jak chwast, samo, bez jakiejkolwiek pielęgnacji. Warto jednak zacząć je stosować w swojej kuchni. Zobaczcie dlaczego!

1. Lubczyk zapobiega kamieniom nerkowym

Jego moczopędne właściwości sprawiają, że wypłukujemy drogi moczowe dużo częściej przez co ryzyko zachorowania na kamicę nerkową bardzo mocno spada. Jednocześnie oznacza to, że lubczyk to świetne zioło pomagające oczyścić organizm z toksyn.

2. Lubczyk łagodzi stany zapalne

Enzymy zawarte w lubczyku pomagają łagodzić stany zapalne w organizmie. Jeśli masz problemy z zapaleniem dróg moczowych, stawów lub innymi problemami związanymi ze stanami zapalnymi to zacznij stosować w swojej codziennej diecie lubczyk.

3. Lubczyk chroni skórę

Trądzik, stany zapalne skóry – to wszystko potrafi wyleczyć lubczyk. Można stosować go miejscowo jako kompres z naparu lubczyku albo po prostu wprowadzić go do swojej diety.

4. Lubczyk pomaga na kłopoty trawienne

Jeśli masz problemy z trawieniem to lubczyk powinien stać się obowiązkową przyprawą dodawaną do Twoich posiłków. Zmniejsza również problemy ze wzdęciami.

5. Lubczyk zabija bakterie

Lubczyk potrafi rozprawić się z bakteriami np. E.coli, Salmonelli czy H. pylori. Skutecznie również działa jako środek zapobiegający zakażeniom.

6. Lubczyk jest dobry dla alergików

Jeśli jesteś alergikiem to lubczyk może pomóc Ci złagodzić objawy alergii. Do tego zawarte w nim enzymy hamują uwalnianie histaminy więc łagodzi podrażnienia skóry wynikające z uczulenia.

7. Lubczyk to świetna przyprawa

Przede wszystkim lubczyk to świetna przyprawa. Ja uwielbiam dodawać go do rosołu oraz sosów. Musicie zacząć go stosować bo dodaje potrawom ciekawego smaku oraz aromatu :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły