6 zaskakujących kuchennych trików, które przydadzą Ci się każdego dnia

Kuchnia Porady Data publikacji: 20 września 2017

Zobaczcie 6 praktycznych i zaskakujących kuchennych lifehacków :) Przydadzą się one podczas codziennego gotowania czy robienia porządków w kuchni. Poniżej opiszemy Wam ich działanie, a na końcu możecie zobaczyć jak każdy z nich działa na krótkim materiale wideo. Zapraszamy!

1. Ostrzenie noża

Jeśli masz nie ostry nóż, który sprawia problemy przy krojeniu, a jednocześnie nie masz też ostrzałki to jest na to prosty sposób. Weź ceramiczny kubek albo miseczkę i przejedź nożem po jego zewnętrznej stronie dna tak jakby to była ostrzałka. Dzięki temu bez problemu naostrzysz nóż.

2. Brudny kubek po kawie

Jeśli nie możesz domyć kubka po kawie lub herbacie weź sól oraz cytrynę lub pomarańczę. Obierz pomarańczę, miąższ możesz zjeść, a skórkę zanurz w soli, a następnie użyj jej jako gąbki. Osady z kawy czy herbaty zejdą z kubka bez większego problemu.

3. Obieranie kukurydzy

Wystarczy użyć drewnianej wykałaczki do szaszłyków wsunąć ją pod pierwszy rządek. Następne już odejdą bez większego problemu :)

4. Szybkie obieranie ziemniaków

Natnij skórkę ziemniaka wzdłuż i w szerz tak jak skórkę pomarańczy podczas obierania. Włóż teraz ziemniaki w mundurkach do wody i ugotuj. Po wyjęciu skórka odejdzie bez problemu, możesz to zrobić wycierając ziemniaka w ręcznik. Używam tego sposobu gdy gotuję ziemniaki do sałatki jarzynowej.

5. Brak wyciskarki do cytrusów

Jeśli nie masz wyciskarki do cytrusów wystarczy wziąć szczypce kuchenne do grilla lub mięsa. Przetnij cytrusy na pół, włóż w szczypce i ściśnij z obydwu stron. Problem z głowy :)

6. Płacz podczas obierania cebuli

Aby nie płakać podczas obierania cebuli otwórz lodówkę lub zamrażarkę. Zbliż bardzo blisko głowę i pomrugaj parę razy oczami. Teraz obieraj cebulę. To śmieszne, ale naprawdę działa :)

Wszystkie pomysły zobaczysz na wideo poniżej.

Podobne artykuły