Jak zmiękczyć ręczniki po praniu?

Porady Data publikacji: 02 sierpnia 2019

Twoje ręczniki po praniu są szorstkie i nieprzyjemne? Jest sposób aby to zmienić. Dzięki temu ręczniki po praniu będą miękkie i przyjemne w dotyku. Takimi ręcznikami dużo przyjemniej jest się wycierać.

Suszarka do ubrań zmiękcza ręczniki

Pierwszy sposób jest dość kosztowny, ale muszę o nim wspomnieć. Również miałam problem z szorstkimi ręcznikami po praniu. Dzieci nawet nie chciały się nimi wycierać bo mówiły, że drapią. To prawda, nie były zbyt przyjemne w dotyku. Gdy jednak kupiłam suszarkę okazało się, że po wysuszeniu ich w niej były mięciutkie. Trochę mnie to zdziwiło, nie kupiłam jej dokładnie w tym celu, ale aby ułatwić sobie życie. To jednak naprawdę działa. Ręczniki po suszeniu w suszarce są puszyste i miłe w dotyku.

Nie dodawaj płynu do płukania tkanin

Zazwyczaj do prania dodajemy płyn do płukania tkanin aby ręczniki ładnie pachniały. Niestety gdy jest go zbyt dużo sprawia on, że ręczniki stają się bardziej szorstkie. Do tego zmniejsza on ich zdolność do wchłaniania wody. Dlatego takimi ręcznikami po prostu gorzej się wyciera.

Dodaj środka, który zmiękczy ręczniki

Można użyć octu zamiast płynu do płukania tkanin. Możemy kupić też specjalne płyny do zmiękczania ręczników. Również zostawia on miły zapach, ale do tego sprawia, że tkanina jest przyjemniejsza w dotyku.

Podobne artykuły