6 rzeczy w Twoim domu, których ukrytego zastosowania nie znałaś

Lifestyle Data publikacji: 30 grudnia 2018

1. Odśwież buty wykorzystując torebki herbaty

fot. buzzfeed.com

Gdy zaparzysz herbatę pozostaw torebki do wyschnięcia, a następnie na noc włóż je do butów. Skutecznie pochłaniają nieprzyjemne zapachy i wilgoć z butów. Dzięki temu Twoje buty na drugi dzień będą świeże i gotowe do założenia :)

2. Skórka od banana na skórzane meble

Skórka od banana zawiera potas i ma właściwości regenerujące dla skóry. Jeśli masz gdzieś zadrapane meble lub chcesz odświeżyć wygląd skórzanej kanapy to przetrzyj je skórką od banana, a następnie wypoleruj ściereczką z mikrofibry.

3. Usuń malunki na ścianie za pomocą majonezu

fot. Laura Moss thisoldhouse.com

Jeśli dziecko wyżyło się artystycznie na ścianie możesz usunąć takie malunki nakładając na nie niewielką warstwę majonezu, pozostawiając na chwilę, a następnie ścierając wilgotną ściereczką.

4. Usuń plamy z potu za pomocą aspiryny

Rozpuść aspirynę w wodzie aby powstałą gęsta pasta. Nałóż ją na plamy z potu i pozostaw na kilka godzin. Następnie wypierz ubranie jak zawsze, a plamy znikną. Więcej o plamach z potu dowiesz się z tego artykułu.

5. Ryż na zalany telefon

Ryż dobrze absorbuje wilgoć dlatego jeśli zalejesz swój telefon rozbierz go na części o ile to możliwe i włóż do miski z ryżem na 24 godziny, a nawet dłużej jeśli to możliwe. Po tym czasie możesz spróbować go włączyć.

6. Pasta do zębów na srebrną biżuterię

Wyciśnij trochę pasty na ściereczkę, a następnie wypoleruj nią sztućce lub srebrną biżuterię. Dzięki temu będą znów wyglądać jak nowe.

Podobne artykuły