Domowy sposób na plamy z potu

Porady Data publikacji: 03 września 2015 / Aktualizacja: 2018-11-27

Jak usunąć żółte plamy z potu? Dzisiaj przedstawimy Wam na to domowy sposób! Plamy z potu to coś co irytuje każdego. Ubranie wygląda wtedy nieestetycznie. Chociaż nasze ubranie jest świeże i wyprane, wygląda wtedy jakby było noszone już długi czas. Niestety winowajcą są po części antyperspiranty, z których korzystamy aby potu właśnie nie było. Wielu z nas uważa, że to wina soli fizjologicznych, ale tak do końca nie jest. Antyperspiranty zawierają aluminium, które wchodzi w reakcję z włóknami naszych ubrań czy środkami, które stosujemy do prania. Wtedy zabarwiają materiał i pojawiają się żółte plamy. Nawet jeśli dbasz o higienę, często się myjesz i dbasz o to by zapobiec poceniu się, to plamy te mogą pojawić się na Twoich białych bluzkach. Ze względu na to, że plamy pojawiają się pod pachami, tam gdzie się najczęściej pocimy, to zwykło się mówić, że to żółte plamy z potu. Jak jednak wiecie, nie on jest tutaj winowajcą.

Jak usunąć żółte plamy z potu

Skoro już wiesz skąd te plamy się biorą, to na pewno domyślasz się, że ich wyeliminowanie jest trudne. Musiałabyś zacząć nie używać antyperspirantów, ale wtedy problemem stałby się brzydki zapach. Jedyne co możesz w takiej sytuacji zrobić to zacząć lepiej dobierać kosmetyki. Na rynku są dostępne droższe antyperspiranty bez aluminium. Dezodorant możesz również zrobić sama z naturalnych składników. Zachęcam Cię do tego, chociaż wypróbuj i sprawdź czy będzie Ci odpowiadał. Przepis na niego znajdziesz tutaj.

Jest wtedy szansa, że po usunięciu plam z bluzki już na niej więcej się nie pojawią. Zastanówmy się teraz co zrobić aby usunąć już istniejące plamy z naszej bluzki. Jednym ze sposobów może być amoniak.

Amoniak na żółte plamy z potu

Będziemy potrzebować wodnego roztworu amoniaku, dowiedz się gdzie go kupić tutaj. Jednak uważaj, aby nie zaszkodzić tkaninie najlepiej rozrobić go z wodą. Jedna łyżeczka na litr wody wystarczy. W takiej mieszance płuczemy bluzkę i dobrze przecieramy pod pachami szorując materiał w rękach. Potem normalnie ją wypierz.

Soda i woda utleniona

To kolejny sposób, który możesz wykorzystać. Wystarczy dodać obydwa składniki do wody i wymieszać. Stosujemy równe proporcje każdego z nich. Taki roztwór nanosimy na plamę, a po godzinie pierzemy bluzkę.

Ocet na żółte plamy z potu

Kolejnym środkiem, który możesz mieć w domu jest ocet. Nałóż ocet na plamę na 15 minut, a potem wypierz bluzkę w wodzie z dodatkiem proszku szorując materiał pod pachami. Jeśli to nie podziała możesz powtórzyć czynność.

Aspiryna na żółte plamy z potu

Aspiryna posiada wysokie stężenie kwasu salicylowego. Pomoże Ci on usunąć żółte plamy z bluzki. Na 1 litr wody daj 3 tabletki aspiryny. Rozpuść je, a następnie włóż bluzkę na noc aby w takim roztworze się moczyła. Następnie rano wypierz ją jak zawsze.

 

Podobne artykuły