6 pomysłów na oświetlenie do ogrodu. Zainspiruj się!

Ogród Data publikacji: 13 lutego 2019

Światło zmienia bardzo dużo. Dobrze oświetlone przestrzenie wyglądają dużo lepiej. Odpowiednim oświetleniem można zmienić nudny w ogród w krainę prosto z baśni, która przechodzi metamorfozę tuż po zmroku. Dlatego zebraliśmy dla Was dziesięć pomysłów na oświetlenie do ogrodu, które naszym zdaniem są warte wdrożenia w swoim ogrodzie. Jednocześnie wybieramy takie rzeczy, które faktycznie da się zrobić bez ogromnych nakładów finansowych i wielkiej pracy. Zainspirujcie się i być może macie coś ciekawego w swoim ogrodzie? Jeśli chcecie podzielić się zdjęciami wystarczy je nam przesłać, a chętnie opublikujemy je dla inspiracji.

1. Punktowe oświetlenie rośliny

Wyjątkowe rośliny, które są dekoracją w naszym ogrodzie można doświetlić punktowo aby podkreślić ich urodę i ważną rolę w naszym ogrodzie. Oto dwa przykłady właśnie tak zastosowanego oświetlenia.

2. Oświetlenie krawędzi

W naszym ogrodzie wytyczone są różnego rodzaju rabatki czy ścieżki, te posiadają swoje krawędzie, które można podświetlić. Nie tylko ułatwia to poruszanie się po ogrodzie po zmroku, ale pełni również rolę dekoracji. Tak naprawdę wystarczy już sama wąż zewnętrzny z taśmą led. Dobrym pomysłem jest też podświetlenie stopni co ma wymiar praktyczny i estetyczny.

3. Lampki na łańcuchu

Pomysł ten bardzo mi się podoba i jest to coś co zrobię gdy wreszcie uda mi się wymodlić wymarzoną altankę :) Dodają niesamowitego stylu ogrodowi, wieczorem wygląda to przepięknie jak z jakiejś bajki.

4. Świeczki

Świeczki również mogą być fajnych pomysłem na oświetlenie ogrodu. Co prawda, jest to typowo na konkretną okazję wyjście, nikt przecież nie będzie wieczorem codziennie ich zapalał. Jeśli jednak chcecie stworzyć fajny klimat na jakąś imprezę w ogrodzie i nie wydać fortuny to jest to dobry pomysł.

5. Świeczniki DIY

Wykorzystaj rzeczy, które możesz odzyskać za darmo aby zrobić stylowe świeczniki do ogrodu, które będą dekoracją Twojego tarasu lub altanki :)

6. Oświetlenie drzew

Musicie przyznać, że robi to magiczną atmosferę. Wystarczą zwykłe zewnętrzne lampki świąteczne by zrobić takie dekoracje.

Podobne artykuły