6 pokarmów, które zwalczają ból kolan

Zdrowie Data publikacji: 24 marca 2018

Czy bóle kolan są naturalną oznaką starzenia? Gdy pojawiają się często to lekceważymy mówiąc „starość nie radość”. Jest to powszechna dolegliwość, która często jest lekceważona. Bardzo często odpowiadają za to stany zapalne – zwykle kaletki maziowej. Są to taki małe torebeczki, które znajdują się przy zakończeniu kości i wypełniają przestrzeń między nimi i mięśniami.

Takie stany zapalne nie tylko związane są z chorobami, ale mogą być związane z obciążeniem fizycznym, które trwa dłuższy czas i jest wynikiem choćby naszej pracy. Ze stanami zapalnymi można walczyć w naturalny sposób stosując produkty, które działają przeciwzapalnie. Dzisiaj sześć z takich produktów przedstawimy.

Naturalne produkty przeciwzapalne

1. Ryby

Ryby zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które mają korzystny wpływ na nasz organizm i maja zdolność zmniejszania stanów zapalnych w naszym organizmie.

2. Pomarańcze

Pomarańcze jako cytrusy są dobrym źródłem witaminy C, której niski poziom może sprzyjać chorobom zwyrodnieniowym stawów. Nasz organizm nie magazynuje witaminy C dlatego należy ją stale dostarczać. Nie wolno też przesadzać bo organizm będziemy miał problemy z wydaleniem jej nadmiarów.

3. Warzywa liściaste

Jeśli masz problemy z bólem kolan włącz do swojej diety więcej warzyw liściasty np. szpinaku.  Przeciwutleniacze w nich zawarte sprzyjają w likwidowaniu stanów zapalnych.

4. Migdały

Są bogate w witaminę E. Ta witamina jest doskonałym przeciwutleniaczem i może wzmocnić kolana.

5. Imbir

Ma świetne działanie przeciwzapalne i łagodzi ból.

6. Kardamon

Ostatnio to całkiem modna przyprawa. Warto z niej korzystać bo ma właściwości zwalczające stany zapalne. Możesz kilka ziarenek kardamonu dodać np. do herbaty aby wzmocnić jej smak i aromat.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły