Te produkty wcale nie są zdrowe!

Zdrowie Data publikacji: 13 lipca 2019

Chcesz odżywiać się zdrowo dlatego sięgasz po produkty, które uważane są za zdrowe. Co jednak gdy tak naprawdę nie są one zdrowe? Oto kilka produktów, które mylnie uważaliśmy za dobre dla naszej diety.

Ciemne pieczywo

Gdy chcemy odżywiać się zdrowiej zamieniamy pieczywo z białego na ciemne. Musimy jednak bardzo mocno uważać bo tutaj jesteśmy często oszukiwani. Pieczywo bywa barwione np. karmelem i tylko udaje, że jest ciemne. Łatwo to sprawdzić prosząc o skład. Karmel znajdziemy pod symbolem E150. Dlatego warto kupować pieczywo w zdanej piekarni i upewnić się czy aby na pewno jest to produkt pełnoziarnisty, a nie tylko oszukany.

Musli

Chcesz zjeść zdrowe śniadanie? Musli wydaje się bardzo dobrym wyborem. Niestety nazwa MUSLI nie gwarantuje nam wcale tego, że produkt jest dietetyczny. Musisz sprawdzić przede wszystkim ile cukru i substancji słodzących zawiera produkt. Wystarczy odwrócić opakowanie i przejrzeć etykietę. Dobre musli nie powinno mieć więcej niż 10 g cukru na 100 g produktu.

Suszone owoce

Chcesz wzbogacić posiłek lub szukasz smacznej i zdrowej przekąski, sięgasz więc po suszone owoce? Jeśli chcesz zjeść dobre i pełnowartościowe owoce zrób je sama. Jeśli idziesz na łatwiznę i kupujesz je w sklepie możesz się zawieźć. Często zawierają słodkie syropy. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na ilość cukru. Gdy odchudzasz się w ogóle powinnaś unikać takich owoców jak suszone figi czy daktyle.

Wafle ryżowe

Wafle ryżowe często uważane są za zdrowszą alternatywę dla chleba. Często też stanowią przekąskę samą w sobie bez żadnych dodatków. Niestety jest to produkt przetworzony bardzo mocno i ma wysoki indeks glikemiczny. Dlatego zjedzenie paczki wafli ryżowych w żaden sposób nie pomoże naszej diecie. Paczka wafli ma zwykle trochę ponad 100 g (zależy od producenta). Zjedzenie jej daje nam ponad 400 kcal. Oprócz tego zawierają one arsen, który jest substancją trującą. Dlatego nie należy z nimi przesadzać.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły