5 sygnałów, że Twoja tarczyca nie działa prawidłowo

Zdrowie Data publikacji: 29 sierpnia 2018

Dzisiaj przedstawimy Wam pięć objawów, które mogą świadczyć o zaburzeniach pracy tarczycy. Tarczyca jest gruczołem, który wytwarza hormony. Wpływa na metabolizm naszego organizmu – dlatego osoby z problemami związanymi z tarczycą mają problemy z odchudzaniem i szybciej tyją. Tarczyca znajduje się w przedniej części szyi. Hormony tarczycy pełnią wiele funkcji i są niezbędne dla naszego organizmu. Stymulują rozwój i wzrost organizmu, wspomagają przemianę materii, odpowiadają za rozwój ośrodkowego układu nerwowego.

5 sygnałów nieprawidłowego działania tarczycy

 1. Nagłe przybieranie na wadze lub niewytłumaczalne problemy z jej zrzuceniem
 2. Uczucie ciągłego zmęczenia
 3. Ciągły ból gardła
 4. Sucha skóra i wypadanie włosów
 5. Kołatanie serca i wysokie ciśnienie

Jeśli zauważysz te objawy u Ciebie warto zbadać tarczycę. Warto również pamiętać, że z latami tarczyca zaczyna działać gorzej dlatego warto sprawdzić pracę hormonów gruczołu tarczycy. W tym celu stosuje się badanie TSH.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Rak tarczycy – objawy

Rak tarczycy nie jest częstą chorobą i to może Was pocieszyć, ale również jednocześnie zmartwić bo po prostu na wiele tych rzeczy nie zwracamy uwagi. Do najczęstszych objawów tej choroby należą:

 • pogrubienie się szyi w obrębie “jabłka adama”
 • kaszel bez powodu
 • bełkotliwa mowa
 • astma
 • chroniczny ból gardła
 • ból w uszach
 • chrypa

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły