5 suplementów diety, które pochodzą prosto z natury. Pomogą Ci zrzucić kilogramy!

Kategoria: Zdrowie
Data publikacji: 2017-10-22

Odchudzanie to ciężka praca. Możemy ją sobie jednak ułatwić stosując naturalne suplementy diety. Chcesz mieć idealną sylwetkę? Zacznij je dodawać do swoich wysiłków związanych z utratą wagi. Dzięki nim przyśpieszysz swój metabolizm i szybciej osiągniesz wymarzony efekt.

Naturalne suplementy diety

Czym są naturalne suplementy diety? Na pewno nie raz widzieliście reklamy suplementów, które pochodzą z natury. Magiczne naturalne składniki zamknięte w jednej kapsułce pozwolą Ci schudnąć. Co prawda, nie ma w tym aż tak dużo kłamstwa, ale po co mamy płacić za coś co przecież możemy kupić samo i wykorzystać. W tych kapsułkach nie zamknięto przecież nic więcej jak sproszkowane naturalne produkty, które znajdziemy na półkach sklepowych. Dlatego nie warto przepłacać.

Zaobserwuj nas na Facebooku

1. Zielona herbata

Ekstrakt z zielonej herbaty zyskuje coraz więcej zwolenników. Można go kupić w postaci proszku, który właśnie widzicie. A po zaparzeniu wygląda trochę jak zupa z zieloną pianką. Oczywiście smak nadal jest dobry, zmienia się po prostu trochę wygląd. Jednak ekstrakt ma lepsze działanie niż zwykła zielona herbata.

Zawiera on przeciwutleniające składniki takie jak GTC czy EGCG. Pomaga również zwiększyć tempo przemiany materii w naszym organizmie. Ma również działanie antynowotworowe. Nie muszę chyba dłużej Was do niego przekonywać :)

2. Kofeina

Dobra wiadomość dla kawoszy, ale nie tylko. Są produkty, które zawierają dużo więcej kofeiny niż kawa. Kofeina przyśpiesza metabolizm i dodaje energii. Dlatego pomaga szybciej spalać tkankę tłuszczową. Jeśli nie przepadacie za kawą wypróbujcie te produkty, one również zawierają dużo kofeiny.

Produkty zawierające kofeinę

  1. Gurarana
  2. Herbata zwykła
  3. Yerba Mate
  4. Zielona herbata

3. Kapsaicyna

Znajdziesz ją w ostrych przyprawach np. pieprzu cayenne. Jej główną właściwością jest przyśpieszanie naszego metabolizmu. Podobnie działają wszystkie ostre potrawy, które podnoszą temperaturę organizmu i jednocześnie pobudzają nasz metabolizm do pracy.

4. Cynamon

Cynamon zawiera polifenole, które również są silnym przeciwutleniaczem. Jest jednym z najlepszych ziół, które znajdziemy w naszej kuchni jeśli chodzi o to działanie. Oprócz tego również bardzo dobrze działa na nasz metabolizm. Dlatego warto rano wypić kawę z cynamonem. Jest to również moja ulubiona przyprawa do porannej owsianki. Na drugie śniadanie często robię sobie owoce z jogurtem naturalnym posypane cynamonem.

5. Synefryna

Jest ona zawarta w gorzkich pomarańczach. Pomaga ona zwalczać kilogramy tłumiąc nasz apetyt. To doskonała przekąska pomiędzy posiłkami.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły