Jak szybko i łatwo nawlec nitkę na igłę?

Porady Data publikacji: 18 lipca 2022

W wielu domach znajdziemy pudełeczko z przyborami do szycia. Znajdziemy w nim zazwyczaj kilka różnokolorowych nitek oraz igły, dzięki czemu możemy dokonać szybkich napraw krawieckich. Doszyjemy oderwany guzik lub zacerujemy dziurę, która zrobiła się w ubraniu.

Nawlekanie nitki na igłę jest czynnością, która potrafi przysporzyć nerwów. Pewnie nie raz mieliście z tym problem. Końcówka nitki rozdwaja się i przez to nie chce przejść przez oczko igły. Ślinienie jej i przycinanie jest sposobem, ale nie zawsze zdaje egzamin i dalej musimy męczyć się z nawlekaniem.

Na szczęście istnieje bardzo prosty trik, który tę czynność ułatwi. Wystarczy, że nitkę rozłożymy na dłoni, przyłożymy do niej oczko igły i potrzeby. Nitka sama przez nie przejdzie, a potem wystarczy już tylko ją pociągnąć. Zobaczcie, jak to działa na krótkim filmiki poniżej.

Mamy nadzieję, że dzięki temu prostemu trikowi nawlekanie igły nie będzie już problemem. Jeśli natomiast jeszcze nie posiadacie własnego przybornika krawieckiego, to warto się w niego zaopatrzyć.

Własny podręczny zestaw krawiecki to koszt zaledwie kilkunastu złotych. Oprócz igieł i nici znajdziecie w nim najczęściej również inne przybory, które ułatwią wam ekspresowe naprawienie odzieży. Przydatne będą agrafki, którymi wzmocnicie ubranie lub naparstek, dzięki któremu łatwiej zszyjcie grubsze tkaniny.

Podobne artykuły