5 „dobrych” nawyków, które okazały się być szkodliwe!

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-11-02

Każdy z nas ma jakieś nawyki. Niektóre wyuczyli w nas inni np. nasi rodzice zapewniając, że są one zdrowe i dobre. Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Oto 5 częstych nawyków, które okazały się być szkodliwe!

1. Płukanie jamy ustnej wodą

Płukanie ust czystą wodą wydaje się dobrym pomysłem podczas mycia zębów, ale tylko pozornie. Faktycznie pomaga to oczyścić jamę ustną, ale po szczotkowaniu zębów pozostawiamy na zębach warstwę zabezpieczającą, którą również wypłuczemy energicznie płucząc zęby podczas mycia. Dlatego należy zrobić to delikatnie lub po prostu wypluć ślinę z pastą do zębów.

2. Płyny antybakteryjne

Z płynami antybakteryjnymi nie ma co przesadzać. Jeśli mamy możliwość użycia zwykłego mydła to lepiej to zrobić. Częste stosowanie płynów antybakteryjnych pozbawia naszą skórę naturalnej bariery dlatego powinny być stosowane tylko w wypadku zetknięcia z duża ilością bakterii.

3. Napoje dietetyczne

Chcesz schudnąć? Przerzuć się na napoje fit i nadal korzystaj z życia i tego co lubisz. Taki przekaz najczęściej serwują nas reklamy, które jednak nie informują już o tym jakie substancje chemiczne i sztuczne słodziki w nich się znajdują i jaki mają wpływ na nasze zdrowie. Zobacz nasz artykuł Jak to jest z tą żywnością LIGHT?

4. Używanie detergentów, gdy nie trzeba

To kolejny przekaz, który wmawiają nam reklamy. Ciągle mówią, że ten środek jest najlepszy do tego typu powierzchni czy zabrudzeń i to jego właśnie musimy używać. Zapominamy o tym, że każde zetknięcie z detergentami jakie by nie były nie jest dobre dla naszego zdrowia. Dlatego warto to ograniczać i stosować naturalne sposoby. Więcej dowiecie się o nich tutaj.

5. Bieganie

Dzisiaj mamy modę na bieganie, ale wbrew pozorom nie jest to zbyt dobry sposób na schudnięcie. Bieganie jest bardzo obciążającym sportem i może spowodować liczne problemy ze stawami. Dlatego dużo lepiej stosować inne ćwiczenia, albo chodzić na basen, który działa równie dobrze, a praktycznie w ogóle nie obciąża stawów.

Źródło artykułu: http://kobieceinspiracje.pl/94597,8-zdrowych-nawykow-ktore-okazuja-sie-szkodliwe.html

Podobne artykuły