5 rzeczy, które powinnaś czyścić codziennie, ale nie miałaś o tym pojęcia

Lifestyle Data publikacji: 18 sierpnia 2020

Większość osób decyduje się czyścić dom raz w tygodniu. Niektórzy mają swoje stałe schematy i podzielone czynności związane ze sprzątaniem na poszczególne dni tygodnia. Są jednak rzeczy w naszym domu, które czyszczone powinny być codziennie. Mało kto jednak o tym wie.

Telefon komórkowy

Czy wiesz o tym, że telefon komórkowy jest jedną z najbrudniejszych rzeczy, które codziennie trzymasz w ręce? Mało kto robi to regularnie, a warto, choćby chusteczkami do dezynfekcji.

Na telefonie znajdziemy ogrom różnych bakterii, a z racji tego, że często korzystamy z niego w toalecie, to znajdziemy tam również bakterie kałowe. Później taki telefon zbliżamy do naszych ust.

Dlatego telefon powinniśmy czyścić codziennie. Można użyć do tego chusteczek dezynfekujących, ale również stworzyć swój roztwór na bazie alkoholu.

Klamki od drzwi

Klamki od drzwi również są bardzo brudne. Dotykamy ich zazwyczaj brudnymi rękoma, wracając skądś. Można znaleźć na nich tysiące mikroorganizmów, które mają wpływ na nasze zdrowie.

Klamki od drzwi również możemy czyścić roztworem alkoholowym.

Pilot od telewizora

Kolejny obiekt, który dotykamy brudnymi rękoma, a przez to znajdują się na nim tysiące bakterii, tona kurzu i brudu. Czyścimy go zazwyczaj bardzo rzadko, a jak już to szybko przetrzemy go wilgotną ściereczkę. To niestety niewiele daje. Również musimy użyć na nim roztworu alkoholowego.

Zlew w łazience

Zazwyczaj czyścimy go raz na tydzień podczas sprzątania łazienki. Powinniśmy jednak dezynfekować go każdego dnia. Myjemy przy nim ręce, zęby, twarz. Znajduje się on w toalecie, a więc osiadają na nim bakterie kałowe oraz inne mikroorganizmy. Dowiedziono [źródło], że znaleźć można na nim ponad 50 tys. bakterii.

Szczoteczki do zębów

Zasada przy tym przypadków jest identyczna jak przy zlewie. W końcu szczoteczki najczęściej stoją w kubeczku na nim lub niedaleko niego na jakiejś półce. Również na szczoteczkach znajdziemy wiele różnego rodzaju mikroorganizmów [źródło].

Podobne artykuły