5 pomysłowych zastosowań balonów, na które byś nie wpadła!

Porady Data publikacji: 01 września 2019

Balony wydają się bardzo prostą rzeczą, jakie niezwykłe zastosowania mogłoby jeszcze mieć? Gdy jest okazja nadmuchujemy je i korzystamy z nich jako dekoracji. Świetnie sprawdzają się podczas imprez urodzinowych czy domówek. Można je wykorzystać również podczas przeróżnych zabaw, już samo odbijanie balonika z dzieckiem jest dla niego dużą frajdą. Ale to nie wszystkie sposoby na jakie możemy wykorzystać ten kawałek gumy napełniony powietrzem.

1. Ochrona dla dziecka przed zgubieniem

Wybierasz się na tłumne wydarzenie, na którym będzie wiele ludzi? Każdy rodzic zawsze ma obawę, że jego dziecko się zapodzieje. Jest na to jednak prosty i tani sposób. Wystarczy kolorowy balonik nadmuchany helem i przywiązany do rączki dziecka, szlufki spodni czy innego elementu garderoby. Dobierz sznurek, który będzie delikatnie dłuższy niż przeciętny wzrost człowieka. Teraz dziecko wypatrzysz nawet w tłumie osób bo nad miejscem, w którym się znajduje będzie unosił się balonik. Dodatkowo możesz na nim napisać swój numer telefonu i informację, że należy on do rodzica.

Pamiętaj aby nigdy nie pisać imienia dziecka. Podczas wakacji nad morzem popularne są bransoletki dla dzieci. Widziałam, że wiele rodziców je używa i bardzo dobrze. Niestety niektórzy piszą tam imię dziecka, nie powinniśmy tego robić. Jeśli dziecko zaczepi ktoś kto będzie chciał zrobić mu krzywdę, ma imię dziecka jak na tacy i może w ten sposób skrócić dystans i wzbudzić w dziecku uczucie ufności mówiąc „Krzysiu, chodź ze mną. Zaprowadzę Cię do mamy”.

2. Osłonięcie chorego palca

Masz chory palce, stan zapalny rozwija się, a tu mamy środek wakacji i chciałabyś posiedzieć na plaży bez obawy, że Ci to zaszkodzi? Wystarczy naciągnąć na palce mały balonik, a ten ochroni go przed piaskiem i wodą. Możesz korzystać z wakacji bez obawy o stan zapalny i brud, który znajduje się w wodzie lub piasku.

3. Schładzanie napojów

Gdy wrzucamy do wiaderka kostki lodu i do środka wkładamy napoje to lód oczywiście się rozpuszcza. Wyjmowane napoje okapują wodą. Woda kapie na obrus, ubrania gości czy przekąski, które znajdują się na stole. Nie jest to zbyt fajne, a rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste i pomogą w tym właśnie balony. Weź kilka balonów i napełnij je wodą, ale nie za mocno. Następnie zawiń końce i włóż je do zamrażarki. Woda zamarznie wewnątrz balonów. Teraz włóż balony zamiast lodu do wiaderka. Gdy lód będzie się topił pozostanie wewnątrz balonu. Taką wodę ponownie możesz nawet zamrozić.

4. Czekoladowa miska

Czy wiesz, że za pomocą balonów możesz zrobić czekoladowe miseczki na desery? Na pewno zaskoczysz w ten sposób gości :) Wykonanie takich miseczek jest bardzo proste. Wystarczy, że rozpuścicie w kąpieli wodnej czekoladę, a następnie nadmuchacie balonik. Balon zanurz w czekoladzie tak do 1/3 wysokości. Na papierze do pieczenia zrób kleksa z czekolady, a następnie połóż na niej balonik. Teraz pozostaw go do wystygnięcia. Gdy czekolada stwardnieje wystarczy przebić balonik i miseczka gotowa :)

5. Ochraniacz na telefon

Korzystasz z przepisów w Internecie podczas gotowania? Dotykanie telefonu brudnymi rękoma nie jest zbyt fajne. Dlatego możesz wykonać prosty ochraniacz na telefon z balonu. Zajmuje to dosłownie chwilę. Wystarczy nadmuchać balon, wcisnąć w niego telefon i powoli spuścić powietrze.

Jeśli zastanawiasz się jak to zrobić, możesz zobaczyć to na wideo poniżej. Ja często używam przepisów z telefonu podczas gotowania i dlatego mam dla Was jeszcze jedną cenną poradę z tym związaną. Warto bowiem wiedzieć co zrobić aby ekran telefonu sam się nie wygaszał. Wtedy nie musimy go dotykać brudnymi rękami, aby go odblokować. Jeśli macie telefon z Androidem tak jak ja to jest do tego specjalna aplikacja, która nazywa się Stay Alive!. Aplikacja doda do pasku powiadomień specjalną opcję, dzięki której można zablokować i odblokować automatyczne blokowanie ekranu.

Podobne artykuły