8 sprytnych sztuczek, dzięki którym porządek zawita w Waszym domu

Porady Data publikacji: 13 marca 2017

Porządek to nie tylko wtedy gdy jest posprzątane. Gdy nasze mieszkanie jest źle zorganizowane zawsze panuje w nim poczucie bałaganu. Pokażemy Wam dzisiaj 8 pomysłów, które pomogą Wam lepiej zorganizować mieszkanie i sprawić, że zawita w nim porządek :)

1. Kable pod biurkiem

Nie ma nic gorszego niż bałagan z kablami pod biurkiem. Jeśli nie masz biurka ze specjalną półką na kable i przedłużacze to wystarczą cztery haczyki i zwykły metalowy koszyczek. Podwieś go pod biurkiem i umieść w nim wszystkie kable razem z przedłużaczem. Nie będą wtedy one walały się pod nogami o plątały.

2. Dywany antypoślizgowe

Jeśli denerwuje Cię, że małe dywaniki wiecznie się zawijają i przesuwają to wykorzystaj samoprzylepny rzep aby przytwierdzić je do jednego miejsca. Są też specjalne podkłady antypoślizgowe pod dywany, kiedyś kupiłam taki w Ikei i świetnie się sprawdzał.

3. Piloty

Ten sam samoprzylepny rzep możesz wykorzystać aby już więcej nie zgubić pilota. Jeśli ciągle go szukasz i nie wiesz gdzie jest to warto zrobić taki gadżet.

fot. klyker.com 

5. Pudełko na ładowarki

Każdy z nas ma kilka ładowarek w domu. Od telefonów, laptopa, innych urządzeń. Aby zapanować nad nimi warto zrobić sobie proste pudełko na ładowarki. Dzięki temu będą zawsze schowane, a jednocześnie łatwo dostępne.

6. Wieszaki na deskę do prasowania

Bardzo prosty pomysł. Wewnątrz szafy lub na ścianie przykręć dwa wieszaki, dzięki czemu będziesz mogła na nich powiesić deskę do prasowania.

7. Organizacja szafki pod zlewem

Często panuje w niej bałagan. Płyny, tabletki do zmywarki, ściereczki i inna chemia. Do tego śmietnik i wszystko leży w pełnym nie ładzie. Oto jeden pomysł aby to lepiej zorganizować.

8. Schowaj całą biżuterię

Podobne artykuły