5 oznak, że brakuje Ci Omega-3

Zdrowie Data publikacji: 22 lutego 2018

Kwasy tłuszczowe Omega-3 są niezwykłe i wartościowe dla naszego zdrowia. Zapobiegają chorobom i pomagają nam utrzymać młodość. Dobrze wpływają na nasz mózg oraz wzrok. Badania pokazują, że dzieci mam, które w trakcie ciąży przyjmowały odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych Omega-3 są później inteligentniejsze.

Co wspierają kwasy tłuszczowe Omega-3

 1. Mózg
 2. Kości
 3. Serce
 4. Poprawiają odporność
 5. Wspierają rozwój płodowy dziecka
 6. Oczy

Objawy niedoboru Omega-3

Oto lista pięciu najczęściej występujących objawów niedoborów kwasów tłuszczowych Omega-3. Aby je uzupełnić możesz sięgnąć po naturalne produkty takie jak:

 1. makrela
 2. łosoś
 3. pstrąg
 4. sardynki
 5. orzechy włoskie
 6. olej lniany
 7. siemię lniane
 8. nasiona chia
 9. jajka
 10. zielona soja

1. Miękkie i łamliwe paznokcie

To, że paznokcie łatwo się łamią lub są bardzo miękkie może oznaczać, że brakuje Ci kwasów tłuszczowych Omega-3.

2. Bezsenność

Trudności z zasypianiem również mogą być oznaką niedoborów Omega-3. Często szukamy powodu, dlaczego nie możemy zasnąć. Mało kto wtedy zwraca uwagę właśnie na ten aspekt. Dodaj do swojej diety kwasów omega-3, a może wreszcie zaczniesz dobrze spać.

3. Bóle stawów

Jeśli zauważysz wzrost bólu stawów lub zapalenia stawów, twoje ciało może próbować domagać się o więcej kwasów tłuszczowych Omega-3. Jest to bardzo nieprzyjemny objaw, który czasami wręcz uniemożliwia codzienne czynności.

4. Problemy z pamięcią

Nie tylko będzie Ci trudniej zapamiętać niektóre informacje, ale również będziesz miała problemy by skupić się na pracy. Gdy zauważysz u siebie problemy z pamięcią czy koncentracją spróbuj wprowadzić do swojej diety więcej Omega-3.

5. Sucha skóra

Twoja skóra potrzebuje kwasów tłuszczowych Omega-3, aby utrzymać nawodnienie i zdrowie. Spożywanie wystarczającej ilości Omega-3 pomoże skórze wyglądać młodziej. Gdy ich zabraknie w naszej diecie skóra może być sucha, podrażniona i swędząca.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły