5 oznak, że brakuje Ci Omega-3

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-02-22

Kwasy tłuszczowe Omega-3 są niezwykłe i wartościowe dla naszego zdrowia. Zapobiegają chorobom i pomagają nam utrzymać młodość. Dobrze wpływają na nasz mózg oraz wzrok. Badania pokazują, że dzieci mam, które w trakcie ciąży przyjmowały odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych Omega-3 są później inteligentniejsze.

Co wspierają kwasy tłuszczowe Omega-3

 1. Mózg
 2. Kości
 3. Serce
 4. Poprawiają odporność
 5. Wspierają rozwój płodowy dziecka
 6. Oczy

Objawy niedoboru Omega-3

Oto lista pięciu najczęściej występujących objawów niedoborów kwasów tłuszczowych Omega-3. Aby je uzupełnić możesz sięgnąć po naturalne produkty takie jak:

Zaobserwuj nas na Facebooku

 1. makrela
 2. łosoś
 3. pstrąg
 4. sardynki
 5. orzechy włoskie
 6. olej lniany
 7. siemię lniane
 8. nasiona chia
 9. jajka
 10. zielona soja

1. Miękkie i łamliwe paznokcie

To, że paznokcie łatwo się łamią lub są bardzo miękkie może oznaczać, że brakuje Ci kwasów tłuszczowych Omega-3.

2. Bezsenność

Trudności z zasypianiem również mogą być oznaką niedoborów Omega-3. Często szukamy powodu, dlaczego nie możemy zasnąć. Mało kto wtedy zwraca uwagę właśnie na ten aspekt. Dodaj do swojej diety kwasów omega-3, a może wreszcie zaczniesz dobrze spać.

3. Bóle stawów

Jeśli zauważysz wzrost bólu stawów lub zapalenia stawów, twoje ciało może próbować domagać się o więcej kwasów tłuszczowych Omega-3. Jest to bardzo nieprzyjemny objaw, który czasami wręcz uniemożliwia codzienne czynności.

4. Problemy z pamięcią

Nie tylko będzie Ci trudniej zapamiętać niektóre informacje, ale również będziesz miała problemy by skupić się na pracy. Gdy zauważysz u siebie problemy z pamięcią czy koncentracją spróbuj wprowadzić do swojej diety więcej Omega-3.

5. Sucha skóra

Twoja skóra potrzebuje kwasów tłuszczowych Omega-3, aby utrzymać nawodnienie i zdrowie. Spożywanie wystarczającej ilości Omega-3 pomoże skórze wyglądać młodziej. Gdy ich zabraknie w naszej diecie skóra może być sucha, podrażniona i swędząca.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły