5 genialnych trików, które ułatwią Ci odśnieżanie!

Lifestyle Data publikacji: 20 grudnia 2017 / Aktualizacja: 2022-12-11

Jeśli czeka Cię odśnieżanie wykorzystaj tych kilka trików, dzięki którym cała czynność będzie łatwiejsza i szybsza.

1. Natłuść łopatę do śniegu

Wykorzystaj cokolwiek aby natłuścić łopatę do śniegu. Może to być spray do smażenia, olej czy jakaś tłusta pasta. Dzięki temu śnieg nie będzie lepił się do łopaty co sprawi, że odśnieżanie będzie łatwiejsze. Wypróbuj ten trik! :)

2. Użyj soli drogowej

Sól droga nie jest droga, za to skutecznie rozpuszcza lód oraz śnieg. Po odśnieżaniu posyp nią chodnik, a efekt utrzyma się dłużej. Pod śniegiem nie będzie tworzył się lód co jest niebezpieczne dla osób, które przechodzą po nim.

3. Potrzebujesz lepszej trakcji?

Jeśli ślizgasz się po lodzie i śniegu co utrudnia Ci odśnieżanie weź jakieś stare skarpetki i załóż je na buty. Dzięki temu zyskasz lepszą przyczepność do podłoża, a po odśnieżaniu rozwieś je do wyschnięcia i wykorzystaj następnym razem.

4. Nie masz łopaty do śniegu?

Jeśli nie masz łopaty do śniegu, a śnieg jest jeszcze suchy bo dopiero co spadł to bez problemu możesz usunąć go za pomocą dmuchawy do liści (jeśli oczywiście ją posiadasz).

5. Wykonaj domowy płyn usuwający lód

Wykonaj prosty środek usuwający lodowe warstwy, które są trudne do usunięcia, a na schodach są niebezpieczne dal zdrowia. Jest wiele środków, które roztapiają lud np. chlorek magnezu, chlorek wapnia, chlorek potasu czy chlorek sodu (sól) jednak mogą one uszkadzać betonowe chodniki i szkodzić naturze według Uniwersytetu w Maryland.

Dlatego lepiej wykorzystać do tego celu własny środek na bazie octu lub alkoholu. Wykorzystaj 3 części octu i 1 cześć wody, a następnie środek rozpyl na oblodzonej powierzchni.

Podobne artykuły