5 ciekawych pomysłów na wykorzystanie soli w domu

Porady Data publikacji: 05 listopada 2018

Sól każda z nas ma w swojej kuchni. Oprócz doprawiania potraw można ją wykorzystać na wiele innych sposobów. Dzisiaj przedstawimy Wam pięć takich sposobów, które możecie wykorzystać.

1. Usuwanie brzydkiego zapachu z butów

To, że nasze stopy pocą się jest całkowicie normalne. Jeśli mamy z tym nadmierny problem warto zastanowić się nad zmianą skarpetek i butów na naturalne materiały, które przepuszczają powietrze. Możemy również poradzić sobie z tym problemem za pomocą soli. Wsyp trochę soli na noc do butów i pozostaw. Sól wchłonie nadmiar wilgoci oraz zabije bakterie, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach.

2. Sposób na mrówki

Macie problem z mrówkami, które próbują dostać się do Twojego domu? Wymieszaj jedną część soli i cztery części wody, a następnie spryskaj miejsca, w których się pojawiają. Możesz w nich również rozsypać po prostu sól.

3. Ogień na patelni

Coś co gotujesz zapaliło się? Nigdy nie lej na to wody, wszystko zacznie pryskać, wszystko wybrudzi i Cię poparzy. Najlepszym sposobem na ugaszenie takiego gorącego tłuszczu jest zasypanie go solą.

4. Usuwanie brzydkiego zapachu z rąk

Nie lubisz gdy Twoje ręce po gotowaniu brzydko pachną np. rybą? Wykorzystaj sól aby ten zapach usunąć. Wystarczy wyszorować je przez minutę solą tak samo jak mydłem.

5. Usuwanie plamy z dywanu solą

Masz na dywanie plamę z tłuszczu lub czerwonego wina? Pochłoń ile się da gąbką, następnie wysyp na plamę duża ilość soli i pozostaw na kilka godzin. Po wszystkim ją odkurz.

Podobne artykuły