Jak usunąć grunt z szyb i ramy okiennej?

Porady Data publikacji: 2018-05-26

Jak usunąć grunt z szyby i ramy okiennej? Podczas gruntowania powierzchni bardzo często zdarza się zachlapać okna gdy nie zostaną zabezpieczone. Gdy od razu go nie wytrzemy późniejsze jego usunięcie jest dość trudne. Dzisiaj podpowiemy Wam jak skutecznie to zrobić.

Usuwanie gruntu z szyby

Usuwanie gruntu z szyby jest dość proste, wymaga jedynie czasu i jednego przyrządu, który kupimy w każdym markecie budowlanym. Chodzi o skrobak do szyb. Posiada on bardzo ostre ostrze skierowane pod takim kątem, że nie musimy martwić się o zarysowanie powierzchni. Idealnie przylega do tafli szkła dlatego odrywa od niej wszystkie zabrudzenia.

Za jego pomocą bez problemu usuniecie grunt z szyby oraz inne zabrudzenia. Dlatego nie wyrzucajcie go, jeszcze nie raz się przyda.

Usuwanie gruntu z ramy okiennej

Ramy okiennej niestety już nie wyskrobiemy. Jeśli chcemy używać czegokolwiek do skrobania plastiku to należy pamiętać, że materiał skrobiący musi być słabszy os skrobanego. Jednak tego nie radzimy próbować, szkoda byłoby ramę okna porysować.

Dlatego najlepiej użyć specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia plam z unigruntu. Środek taki bez problemu usuwa ślady po gruncie, wystarczy nanieść go na powierzchnię, zostawić na 15 minut i spłukać wodą.

Jeśli mamy zwykłe białe okna i nie boimy się o nie tak bardzo to możecie użyć również mleczka wybielającego do czyszczenia powierzchni. Już wypróbowaliśmy je na własnej skórze i nie zniszczyło ono powierzchni. Wyszorowaliśmy w ten sposób całe ramy okienne, które po kilkunastu latach wymagały odświeżenia.

Podobne artykuły