Jak utrzymać biel pościeli bez użycia wybielacza

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-07-21 / Aktualizacja: 2024-01-12

Co zrobić, aby zachować biel pościeli? Kiedy kupujemy ją, jest nieskazitelnie biała i czysta. Z czasem jednak zaczyna szarzeć. Pojawiają się na niej również żółte plamy z potu, śliny, kosmetyków, które stosujemy na noc. Jak wybielić pościel bez wykorzystania wybielacza? Podpowiadamy.

Jak wybielić pościel bez wybielacza

Wiele osób decyduje się na rezygnację z wybielacza w celu stosowania bardziej ekologicznych środków. Może być trudno, utrzymać biel pościeli bez pomocy wybielacza. Jeśli próbowałeś takich trików jak używanie sody oczyszczonej czy boraksu do wybielania swoich rzeczy, to pewnie wiesz, że nie zawsze działają. Jest jeden sposób, który polega na użyciu płynu do naczyń Dawn, który może w końcu nada twojej pościeli właściwy wygląd.

Wystarczy wziąć swoje prześcieradła i poszewki na poduszki i znaleźć na nich plamy. Jeśli je znajdziesz, weź butelkę niebieskiego płynu do naczyń Dawn, i nałóż kilka kropli na plamy. Użyj palca, aby rozprowadzić płyn po całej plamie i daj mu kilka minut, aby mógł wsiąknąć głębiej.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Teraz wystarczy już tylko wyprać pościel jak zwykle w pralce, aby po wyjęciu z niej była znów piękna, świeża i przede wszystkim biała!

Dlaczego to działa?

Płyn do naczyń Dawn jest specjalnie stworzony, aby rozkładać tłuszcz i olej, co czyni go tak skutecznym w kuchni. Ludzie często używają go do miejscowego usuwania wszelkiego rodzaju plam na swoich ubraniach — od sosu lub oleju. Wykorzystujemy tą samą właściwość, aby pozbyć się tłustych żółtych plam z naszej pościeli.

Gdzie kupić płyn do mycia naczyń Down?

Oryginalny płyn do mycia naczyń Down niebieski można kupić bez problemu na Allegro. Nie można dostać go w stacjonarnych sklepach, gdyż to produkt dedykowany typowo na rynek Amerykański i produkowany w USA. Możemy oczywiście w jego miejsce spróbować rodzimych odpowiedników.

Podobne artykuły