4 znaki ostrzegawcze o niewydolności nerek

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-02-01

Nerki są niezbędne do procesów życiowych naszego organizmu. Pomagają one oczyszczać nasze ciało z odpadów i kontrolować ciśnienie krwi. Wspierają one również utrzymanie równowagi elektrolitowej i wytwarzanie czerwonych krwinek.

Nerki filtrują krew usuwając z niej metaboliczne odpady po trawieniu. Czasami w ich pracy mogą wystąpić problemy. Przewlekł niewydolność nerek może mieć wiele przyczyn np.:

  1. cukrzycowa choroba nerek
  2. kłębuszkowe zapalenie nerek
  3. uszkodzenie nerek np. w przypadku nadciśnienia i miażdżycy
  4. wrodzone wady układu moczowego
  5. śródmiąższowe choroby nerek
  6. kamica nerkowa
  7. zwyrodnienie nerek

Gdy nerki przestaną pracować prawidłowo na pewno to zauważymy. Jest kilka głównych objawów, które o tym mogą świadczyć. Dzisiaj przedstawimy Wam cztery z nich, które możecie zauważyć na sobie. Skonsultujcie się wtedy z lekarzem.

1. Problemy z oddawaniem moczu

Osoby cierpiące na niewydolność nerek często skarżą się na zwiększoną potrzebę oddawania moczu lub zmniejszenie jego ilości. Poza tym oddawanie moczu może być nieprzyjemne i bolesne.

2. Obrzęk

Niewydolność nerek zwykle prowadzi do zatrzymania płynów w organizmie. Dlatego mogą pojawić się obrzęki, które pewnie znacie i możecie pomylić je z innymi przyczynami. Np. obrzęk stóp, podkrążone oczy.

Objawy te zauważalne są szczególnie rano. Jednak picie alkoholu, czy spożywanie soli często prowadzi do zatrzymania wody w organizmie więc nie jest to jednoznaczny objaw, który od razu będzie sygnalizował problemy z nerkami. Warto jednak o nim wiedzieć.

3. Zmiany w moczu

Nerki tracące zdolność do prawidłowej pracy nie mogą tak dobrze filtrować moczu. Dlatego zmienia się jego kolor, odcień czy zapach. Zaburzenie czynności nerek prowadzi do wycieku białka i krwinek czerwonych w raz z moczem. Dlatego mocz może stać się mętny, pienisty czy zaróżowiony od krwi.

4. Duże zmęczenie

Uszkodzone neki nie są w stanie usuwać toksyn z organizmu dlatego pojawiają się wszystkie te objawy, które towarzyszą nadmiarowi toksyn w naszym ciele. Jednym z nich jest zmęczenie, które jest trwałe. Brakuje nam cały czas energii, mimo snu i odpoczynku nie czujemy się w pełni sił.

Źródło artykułu: https://betterme.tips/8661-4-warning-signs-kidney-failure.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły