4 zioła, które chronią przed chorobą Alzheimera – zacznij je spożywać

Zdrowie Data publikacji: 16 marca 2017

Dzisiejszy tryb życia negatywnie wpływa na nasze ciało i umysł. Często też żyjemy w stresie co budzi lęki, nie pozwala nam spać i powoduje depresję. Te cztery zioła pomogą Ci w walce ze stresem, a jednocześnie ochronią Cię przed chorobą Alzheimera.

Choroba Alzheimera

Najczęściej dotyka osoby po 65-tym roku życia. Powstawaniu tej choroby sprzyja nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu LDL jak i predyspozycje genetyczne. Czyli w sumie wszystko co jest bolączką naszego dzisiejszego trybu życia.

Dlatego warto zadbać już teraz o nasze zdrowie i zainwestować w spokojną starość zaczynając od wprowadzenia do swojej diety tych ziół. Tym bardziej, że coraz więcej osób zaczyna zapadać na Alzheimera porównując dane z poprzednich lat. Nasze pokolenie jest na tę chorobę dużo bardziej narażone niż nasi dziadkowie.

Zioła, które zapobiegają Alzheimerowi

Miłorząb dwuklapowy

Zawiera bardzo dużo przeciwutleniaczy, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i uszkodzeniom wielu narządów w tym serca. Reguluje również krążenie krwi oraz poprawia Twoją pamięć. Dlatego skuteczny jest w zapobieganiu chorobie Alzheimera oraz również w leczeniu objawów.

Rozmaryn

Rozmaryn skutecznie pomaga obniżyć poziom stresu. Zapobiega uszkodzeniom, które wywołują wolne rodniki i nawet łagodzi lekkie stany zapalne. Jest też bogatym źródłem wapnia, żelaza i Witaminy B oraz wspomaga pracę naszego mózgu.

Żeń-szeń

Jego już na pewno znacie gdyż jest składnikiem wielu suplementów diety poprawiających kondycję naszego mózgu, ułatwiających zapamiętywanie i skupienie się. Oprócz tego ma też właściwości przeciwzapalne i możecie zacząć go stosować w swojej diecie np. w postaci naparu.

Mięta

Jej aromat wspomaga funkcjonowanie mózgu i zwiększa możliwości koncentracji i uczenia się. Jest tutaj chyba najbardziej uniwersalnym ziołem, które możemy zacząć spożywać. Idealnie nadaje się do smacznych naparów i herbat, ale najlepiej mieć swoje własne liście mięty.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły