3 sposoby na samo-podlewanie kwiatów, gdy jesteśmy na urlopie

DIY Data publikacji: 18 lutego 2019 / Aktualizacja: 2024-05-19

Gdy jedziemy na urlop, nie zawsze mamy możliwość, by zostawić kwiaty u kogoś z rodziny lub znajomych do podlewania. Wtedy przydadzą się te triki, które sprawią, że kwiaty będą podlewały się same. Dzięki temu wytrzymają ten tydzień lub dwa, gdy będziemy odpoczywać. Wykorzystajcie te triki podczas najbliższego wyjazdu i nie martwcie się o swoje kwiaty.

1. Garnek i sznurki

Bardzo prosty pomysł. Być może pamiętacie eksperyment ze szkoły, gdzie za pomocą dwóch naczyń położonych na różnych wysokościach za pomocą sznurka można było przenieść wodę z jednego do drugiego. To działa na tej samej zasadzie. Garnek z wodą musi być umieszczony wyżej niż doniczki, a w nim znajdują się sznurki, które włożone są do ziemi w doniczce. Sznurek nasiąknie wodą, a ta będzie dalej zwilżać ziemię. Dzięki temu kwiaty same będą się podlewały.

2. Wężyk i butelka

Wystarczy zwykła butelka i wężyk, aby zrobić automatyczną podlewaczkę do kwiatów. Do butelki wlej wodę i włóż wężyk, drugą stronę włóż do ziemi. Teraz możesz w ten sposób zostawić roślinkę. Sama będzie się podlewała.

3. Samopodlewająca się doniczka

Możesz wykorzystać plastikowe doniczki, aby zrobić samopodlewające się doniczki. Wystarczy przeciąć je w 2/3 wysokości. W nakrętce zrobić dziurkę i włożyć do niej sznurek. Następnie wkładamy butelkę szyjką w dół w dolną część wypełnioną wcześniej wodą. Wsypujemy ziemię i wkładamy roślinkę.

Podobne artykuły