Jak uzupełniać wodę w zbiornikach na budowę?

DIY Data publikacji: 08 stycznia 2018

Jak uzupełniać zbiorniki wody na budowę? Gdy na działce nie mamy wody, a w sąsiedztwie nikogo go zdecydowałby się ją nam udostępnić to pozostaje nam zaopatrzenie się w budowlane zbiorniki wody.

Czym są budowlane zbiorniki wody

Jedną z możliwości jest wykopanie własnej studni. W tej sytuacji należy przeprowadzić badania geotechniczne i wykopać odpowiednia studnię. Studnia do 30m głębokości nie wymaga pozwoleń na budowę.

Jeśli jednak opcja studni nie jest dla nas korzystna jedynym sposobem jest zaopatrzenie się w budowlane zbiorniki na wodę. Zbiorniki wody na budowę zazwyczaj występują w dużych litrarzach, ale można je dostać już od 200 litrwów do nawet 9000. Ceny są naprawdę różne w zależności od technologii zbiornika.

Najprostsze plastikowe zbiorniki w metalowej kracie możemy kupić za ok. 200 zł z drugiej ręki. Mają one zazwyczaj pojemność 1000 litrów. Nowy może kosztować ok. 800 zł.

Jak uzupełniać zbiorniki wody na budowę

Gdy zaopatrzymy się już w zbiornik na wodę budowlaną pozostaje nam problem ich uzupełniania gdy woda się skończy. Możemy do nich oczywiście zbierać deszczówkę, ale to nie będzie zbyt wydaje rozwiązanie i wody może zabraknąć w najbardziej newralgicznym momencie.

Jedną z opcji jest również doprowadzenie wody od sąsiada za opłatą. Wiemy dokładnie ile wody w zbiorniku się mieści więc bez problemu możemy obliczyć koszt wody. Koszt wody podawany jest w metrach sześciennych. Cena jest oczywiście zależna od regionu, ale średnia cena 1m3 wody to ok. 11 złotych. 1m3 to 1000l wody czyli akurat jeden zbiornik budowlany, który widzicie na zdjęciu powyżej.

Jeśli mamy mobilne zbiorniki na palecie i samochód, którym możliwe jest ich przewożenie (napełnione dużo ważą) to możemy pojechać napełnić wodę do najbliższej rodziny.

Możemy również skorzystać z pomocy sąsiedzkiej OSP. Skontaktuj się z Ochotniczą Strażą Pożarną w twoim regionie i zapytaj o możliwość napełniania wodą zbiorników budowlanych.

Podobne artykuły