Jak uzupełniać wodę w zbiornikach na budowę?

DIY Data publikacji: 08 stycznia 2018 / Aktualizacja: 2024-05-19

Jak uzupełniać zbiorniki wody na budowę? Gdy na działce nie mamy wody, a w sąsiedztwie nikogo go zdecydowałby się ją nam udostępnić, to pozostaje nam zaopatrzenie się w budowlane zbiorniki wody.

Czym są budowlane zbiorniki wody

Jedną z możliwości jest wykopanie własnej studni. W tej sytuacji należy przeprowadzić badania geotechniczne i wykopać odpowiednią studnię. Studnia do 30 m głębokości nie wymaga pozwoleń na budowę.

Jeśli jednak opcja studni nie jest dla nas korzystna, jedynym sposobem jest zaopatrzenie się w budowlane zbiorniki na wodę. Zbiorniki wody na budowę zazwyczaj występują w dużych litrażach, ale można je dostać już od 200 litrów do nawet 9000. Ceny są naprawdę różne w zależności od technologii zbiornika.

Najprostsze plastikowe zbiorniki w metalowej kracie możemy kupić za ok. 200 zł z drugiej ręki. Mają one zazwyczaj pojemność 1000 litrów. Nowy może kosztować ok. 800 zł.

Jak uzupełniać zbiorniki wody na budowę

Gdy zaopatrzymy się już w zbiornik na wodę budowlaną, pozostaje nam problem ich uzupełniania, gdy woda się skończy. Możemy do nich oczywiście zbierać deszczówkę, ale to nie będzie zbyt wydajne rozwiązanie i wody może zabraknąć w najbardziej newralgicznym momencie.

Jedną z opcji jest również doprowadzenie wody od sąsiada za opłatą. Wiemy dokładnie, ile wody w zbiorniku się mieści, więc bez problemu możemy obliczyć koszt wody. Koszt wody podawany jest w metrach sześciennych. Cena jest oczywiście zależna od regionu, ale średnia cena 1 m3 wody to ok. 11 złotych. 1 m3 to 1000 l wody, czyli akurat jeden zbiornik budowlany, który widzicie na zdjęciu powyżej.

Jeśli mamy mobilne zbiorniki na palecie i samochód, którym możliwe jest ich przewożenie (napełnione dużo ważą) to możemy pojechać, napełnić wodę do najbliższej rodziny.

Możemy również skorzystać z pomocy sąsiedzkiej OSP. Skontaktuj się z Ochotniczą Strażą Pożarną w twoim regionie i zapytaj o możliwość napełniania wodą zbiorników budowlanych.

Podobne artykuły