Masz zlew z granitu? Nie myj go nigdy detergentami

DIY Data publikacji: 05 stycznia 2017 / Aktualizacja: 2024-03-13

Tak wygląda zlew, który ma zaledwie trzy miesiące po myciu przy użyciu detergentów oraz octu. Jeśli masz grafitowy zlew lub z materiałów grafitopodobnych to nigdy nie myj go detergentami lub octem!

Czym myć grafitowy zlew?

Najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym środkiem do mycia zlewów grafitowych jest po prostu zwykły płyn do mycia naczyń. Oczywiście na rynku znajdziemy też specjalne mleczka, które nie ścierają powierzchni i nadają się do mycia zlewów grafitowych. Warto od czasu do czasu zapewnić mu taką pielęgnację, ale na co dzień w zupełności wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń.

Zlew zlewowi nie równy

Pamiętajcie, że zlew zlewowi nie jest równy. Jeśli kupimy za kilkaset złotych komplet to nie oczekujmy od niego jakiejś wielkiej jakości. Wtedy jeszcze bardziej musimy przyłożyć się do jego pielęgnacji bo bardzo szybko się zestarzeje. Im zlew droższy tym oczywiście lepszy i powłoka na nim bardziej odporna na zarysowania.

Wiem też, że niektóre osoby, które posiadają grafitowe zlewy z Franke czyszczą je octem już od kilku lat i nic się im nie dzieje. Dlatego pewnie kluczem jest jakość zlewu i właśnie cena, za którą go kupiliśmy. Zasada wychodzi więc chyba jedna im tańszy zlew tym droższe jego utrzymanie. Dlatego może lepiej trochę dołożyć na początku aby potem oszczędzić sobie nerwów i pieniędzy na środkach do konserwacji.

Renowacja

Pamieaj, że zawsze po prostu możesz go oddać do renowacji. Będzie to tańsze niż kupno nowego zlewu, a przywróci mu dawny blask. Jeśli będziesz o niego dbać to już nie będziesz miała takiego problemu.

Podobne artykuły