Zdalne sterowanie nawadnianiem ogrodu

Ogród Data publikacji: 11 października 2022

Nawet niewielki ogród wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, aby wszystko zostało odpowiednio podlane. Warto więc zainteresować się takimi udogodnieniami, jak sterowniki nawadniania pro, ponieważ dzięki nim nie trzeba pamiętać o podlewaniu, a cały proces przebiega w sposób automatyczny. To natomiast przekłada się na dużą oszczędność czasu i energii, a jednocześnie daje pewność, że wszystkie rośliny otrzymają odpowiednią dawkę wody.

  1. Od czego zacząć planowanie nawadniania ogrodu?
  2. Za co odpowiada sterownik nawadniania?
  3. Czym wyróżniają się nowoczesne sterowniki Hunter?

Korzyści wynikające ze zautomatyzowania nawadniania w ogrodzie są jednak większe. Nowoczesny sterownik nawadniania typu https://www.podlane.pl/sterownik-nawadniania-pro-hc-hunter-hydrawise-id-648, który jest odpowiedzialny za pracę całego systemu, pozwala uzyskać nawet o 50% niższe zużycie wody w porównaniu z podlewaniem ręcznym. W skali miesiąca jest to więc duża oszczędność dla domowego budżetu.

Od czego zacząć planowanie nawadniania ogrodu?

Przed zakupem jakichkolwiek elementów warto zacząć od dokładnego przemyślenia całego systemu. Do zaplanowania instalacji można wykorzystać uproszczoną mapę ogrodu, na której powinny znaleźć się wszystkie elementy (trawniki i rośliny), które potrzebują podlewania. Na system automatycznego nawadniania składa się wiele elementów, czego najlepszym przykładem jest sterownik zewnętrzny. Do tego dochodzą między innymi rury, zraszacze i elektrozawory.

Sam montaż poszczególnych sekcji nie jest skomplikowany, jednak wymaga wykopania wielu rowków i starannego rozłożenia oraz podpięcia instalacji. Warto to jednak od razu zrobić porządnie, szczególnie że po zakończeniu prac będzie można z dowolnego miejsca uruchomić podlewanie ogrodu. Osoby, które cenią sobie pełną automatyzację, z pewnością docenią możliwości ustawienia harmonogramu nawadniania. W takim przypadku wystarczy tylko raz ustawić dni i godziny, w których woda zostanie puszczona, aby w kolejnych dniach cały proces odbywał się bez udziału użytkownika.

Za co odpowiada sterownik nawadniania?

Najprostsze sterowniki wykorzystują do działania zegar, na podstawie którego dochodzi do odcięcia wody. Producenci takiego sprzętu przez cały czas unowocześniają swoje produkty, co pozwala na rozbudowę sterownika między innymi o Wi-Fi. Chociaż może się wydawać, że takie rozwiązanie nie jest niezbędne, wystarczy raz przetestować sterownik Hunter, aby przekonać się, jak bardzo przydatna okazuje się wspomniana opcja.

Przede wszystkim sterownik można podłączyć do jednej z wielu stacji pogodowych. Wówczas, jeżeli na przykład zapowiedziane zostaną opady, to sterownik ograniczy podlewanie do absolutnego minimum, co przełoży się na oszczędność wody. Jeżeli natomiast w najbliższych dniach nie będzie żadnych opadów, a jednocześnie zapowiadany będzie wzrost temperatury, to moduł rozszerzenia sam zadba o dopasowanie harmonogramu nawadniania, aby rośliny otrzymały niezbędną porcję wody. Osobom, które szukają nowoczesnego sterownika, polecamy model Hunter Pro, który dostępny jest w sklepie internetowym: https://www.podlane.pl/hunter-prod-4.

Czym wyróżniają się nowoczesne sterowniki Hunter?

Sterowniki z tej serii oferują dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji, a jednocześnie są łatwe w obsłudze i niezawodne. Największy wybór tego typu rozwiązań oferuje sklep https://www.podlane.pl/, gdzie można zamówić również linie kroplujące, zraszacze, zawory automatyczne, rury nawodnieniowe i inne elementy niezbędne do stworzenia wydajnego systemu nawadniania do ogrodu.

Podobne artykuły