3 rzeczy, które łatwo pozwolą Ci rozpoznać kłamstwo!

Lifestyle Data publikacji: 03 sierpnia 2018

Jak rozpoznać kłamstwo? Człowiek, który kłamie daje pewne sygnały o tym, że mówi nie prawdę. Specjaliści od przesłuchań uczą się je rozpoznawać, ale i ty możesz z tej wiedzy skorzystać i sprawdzić czy ktoś cię po prostu okłamuje. Oto trzy rzeczy, które mogą sygnalizować o tym, że ktoś kłamie.

Sygnały, że ktoś kłamie

1. Gesty

Zwróć uwagę na gestykulację swojego rozmówcy. To bardzo ciekawe co się dzieje z naszym nosem gdy kłamiemy. Naukowcy z Chicago odkryli, że gdy kłamiemy wydzielane są substancje, które podrażniają tkanki wewnętrzne nosa. Dlatego osoba kłamiąca może się drapać po nosie!

To nie wszystko, gdy ktoś kłamie często pociera oko aby uniknąć patrzenia rozmówcy w oczy. Stara się również zakryć usta bo mózg podświadomie każe nam przemilczeć kłamstwo.

2. Spojrzenie

Na pewno widzieliście ten trik w wielu filmach. Według niektórych osoba, która kłamie patrzy w lewo, gdy patrzy w prawo mówi prawdę. To dlatego, że gdy patrzymy w prawo to staramy sobie coś przypomnieć, a gdy w lewo to wyobrażamy sobie coś.

3. Głos

Osoby, które zaczynają kłamać często zmieniają sposób mówienia. Może to polegać na szybszy lub wolniejszym mówieniu. Może to być zmiana głosu na wysoki lub niski. Nawet może się zmienić dobór słów czy szyk zdania. Dlatego dobrze jest znać tę osobę by móc zauważyć takie niuanse.

Inne sygnały kłamstwa

  1. Szybka zmiana tematu dla odwrócenia uwagi
  2. Próba szybkiego wymówienia kłamstwa, a potem powrót do normalnego tempa mowy
  3. Zatrzymanie w połowie zdania
  4. Powtarzanie wyuczonych zdań gdy poprosimy kogoś o powtórzenie
  5. Używanie zwrotów, które mają dać nam poczucie mówienia prawdy „szczerze mówiąc, tak naprawdę, zapewniam cię”

Źródło artykułu: http://m.ocdn.eu/_m/40ea95b350b7962713ca5369b5bdc6f2,0,1.jpg

Podobne artykuły