Jak często zmieniać pościel?

Lifestyle Data publikacji: 09 kwietnia 2018 / Aktualizacja: 2024-01-12

Jak często zmieniać pościel? Odpowiedź może Cię zaskoczyć bo większość z nas zmienia pościel zbyt rzadko. Zobacz jak często powinno się to robić by nocny odpoczynek nie był szkodą dla naszego zdrowia. Niezmieniona pościel jest bowiem miejscem do rozwoju wszelkich mikroorganizmów, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Jak często zmieniać pościel?

Częsta zmiana pościeli jest bardzo ważna dla zdrowia wszystkich, którzy w łóżku śpią. W nocy pocimy się, wchodzimy czasami mokrzy do łóżka, lub mamy zwierzęta domowe. To wszystko sprawia, że pościel staje się środowiskiem przyjaznym rozwojowi pleśni i grzybów. Te ukradkiem nam szkodą choćby zmniejszając naszą odporność i powodując częstsze choroby i infekcje. Oczywiście w skrajnych przypadkach problemy mogą być nawet większe.

Dlatego pościel powinna być zmieniania często, a jak często? Mikrobiolodzy twierdzą, że absolutnym minimum jest zmiana pościeli co jeden tydzień. Oczywiście pościel poza harmonogramem powinna być zmieniania gdy jest ku temu powód, np. byliśmy chorzy. A Wy, jak często zmieniacie pościel?

Podobne artykuły