3 rośliny do domu, które są bajecznie proste w pielęgnacji

Wnętrza Data publikacji: 26 kwietnia 2020

Rośliny sprawiają, że czujemy się we wnętrzu lepiej i to dosłownie. Filtrują powietrze co poprawia jego jakość. Dodatkowo wprowadzają pewną równowagę i ożywiają wnętrza. Otoczeni nimi czujemy się lepiej psychicznie i fizycznie. Dzisiaj podpowiem Wam jakie rośliny nie wymagają trudnej pielęgnacji. Te trzy propozycje będą idealne dla Ciebie :)

Aloes

Aloes jest bardzo prosty w pielęgnacji, nawet jeśli o nim zapomnicie nic mu się nie stanie. Dużo lepiej jest o nim nawet zapomnieć niż podlewać go zbyt często, bo wtedy łodygi zaczną gnić. Oprócz tego nie musimy nic wokół niego robić. Co jakiś czas podlewamy go sprawdzając suchość ziemi w doniczce i tyle.

Aloes za to można wykorzystać w swojej domowej pielęgnacji skóry. Zobacz jak możesz go wykorzystać tutaj. Jeśli kupisz aloes, tak naprawdę możesz go bardzo łatwo rozmnażać i zapełnić nim mieszkanie. Jak rozmnażać aloes również przeczytasz na naszej stronie.

Kaktusy

Świetnie sprawdzą się w przypadku osób zapominalskich i początkujących w pielęgnacji roślin. Nie są drogie, mają wiele różnych kolorów, kształtów i wielkości, a do tego nie wymagają od nas pielęgnacji. Chcą jedynie my postawić je w słonecznym miejscu i od czasu do czasu podlać.

Dracena

Dracena jest prosta w uprawie i odporna na niedogodne warunki, które możemy jej zgotować. Stawiamy ją po prostu w średnio nasłonecznionym miejscu, sprawdzi się również tam, gdzie panuje cień i podlewamy raz na tydzień. Zimą nawet rzadziej.

Podobne artykuły