3 DNI i wszystkie otwarte pory znikną

Uroda Data publikacji: 02 maja 2018 / Aktualizacja: 2024-04-29

Pory to małe otwory w naszej skórze, które pozwalają jej oddychać. Normalnie nie powinny być dla nas widoczne, ale wraz z wiekiem rosną, powiększają się i wyglądają nieestetycznie. Możesz użyć domowych środków, które zwężą Twoje pory i przywrócą dawny blask skórze.

Nasza kuracja będzie polegała na trzech etapach. Codziennie użyjemy innego domowego środka do pielęgnacji skóry. W pierwszym dniu będzie to specjalny tonik, następnego dnia maseczka, a na końcu krem na noc. Po takiej kuracji pory znikną!

Dzień 1 – tonik do skóry

Ocet jabłkowy ma działanie zamykające pory i wyrównuje jej pH. Oprócz tego zapobiega też infekcjom skóry.

Składniki

  • 5 łyżek octu jabłkowego
  • 2 szklanki wody

Zaczynamy od wymieszania tych składników w buteleczce z rozpylaczem. Następnie oczyść twarz, spryskaj ją wodą z octem i pozwól wyschnąć. Na noc nałóż na twarz krem nawilżający, może to być też zwykły olej kokosowy.

Dzień 2 – maseczka z jajka

Białko jest cenne dla naszej skory i przynosi jej wiele korzyści. Zawiera też kolagen, który przywraca jej jędrność.

Składniki

  • 1 białko jajka
  • 2 łyżki zmielonych płatków osianych
  • 2 łyżki soku z cytryny

Płatki owsiane zmiel w blenderze. Dodaj do jajka i soku z cytryny, wymieszaj i nałóż na oczyszczaną twarz na 30 minut. Po tym czasie zmyj maseczkę z twarzy.

Dzień 3 – krem na noc

Do stworzenia kremu użyjemy żelu z aloesu, który powinny zacząć stosować już kobiety po trzydziestym roku życia. Ma on wiele korzyści dla naszej skóry, o czym możecie przeczytaj tutaj.

Składniki

  • żel aloesowy

Sam żel aloesowy nakładamy na twarz, dobrze go wmasowując i pozostawiamy na całą noc. Twarz zmywamy dopiero rano po przebudzeniu. Najlepiej wykorzystać żel z własnej rośliny.

Podobne artykuły