Włosy na palcach u nóg – czy można je depilować?

Uroda Data publikacji: 21 listopada 2022

Włosy na palcach u nóg – czy w tym miejscu są one normalne? Włosy na palcach u nóg mogą być dla niektórych osób dość problematyczne. Warto jednak pamiętać, że w tym miejscu są one całkowicie normalne i nie ma się czym martwić. Najważniejsze to utrzymać je w czystości, a także regularnie je przycinać.

Czy można depilować włosy na palcach u nóg?

Włosy na palcach u nóg mogą być depilowane, jednak nie jest to zalecane. Depilacja może podrażnić delikatną skórę w tym miejscu i spowodować powstawanie stanów zapalnych. Warto więc pozostać przy tym, co naturalne.

Jeśli jednak zdecydujemy się na usunięcie tych włosków, wtedy możemy zrobić to za pomocą pasty cukrowej, którą wykonamy samodzielnie. 

Jak zrobić pastę cukrową do depilacji?

Składniki

  • 1 szklanka cukru pudru
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 łyżka soku z cytryny

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą, aż do uzyskania gładkiej konsystencji.Gotową pastę cukrową nakładamy na miejsce, które chcemy ogolić i rozprowadzamy równomiernie. Po upływie ok. 15 minut zmywamy ją letnią wodą.

Jak zadbać o skórę podrażnioną po depilacji? 

Skóra po depilacji może być podrażniona i wrażliwa. Dlatego też należy o nią odpowiednio dbać, aby zapobiec powstawaniu stanów zapalnych oraz podrażnień. W tym celu warto sięgnąć po naturalne środki, które łagodzą skórę i przyspieszają jej regenerację.

Do takich środków należy między innymi masło shea, które jest bogate w witaminę A i E oraz kwas linolowy i olejek jojoba. Skutecznie nawilża, natłuszcza i wygładza skórę, a także łagodzi podrażnienia.

Podobne artykuły