10 zaskakujących zastosowań VapoRub, które mogą Ci się przydać

Porady Data publikacji: 21 marca 2017

fot. usefultipsforhome.com 

VapoRub to maść lecznicza na objawy przeziębienia. Jednak ma dużo więcej ukrytych zastosowań, które warto znać bo mogą się nie raz przydać.

1. Na trądzik i pryszcze

Pewnie byście nawet nie wpadli na to aby VapoRub nanieść na pryszcze czy inne wypryski. Okazuje się jednak, że warto to zrobić bo składniki w nich, które mają przeciwzapalne działanie pomogą nam je wyleczyć. Potrafi działać tak skutecznie, że z dnia na dzień możemy pozbyć się wyprysków na twarzy. Wystarczy nałożyć maść i dać jej zaschnąć.

2. Oducza zwierzęta sikania na meble

Jeśli Twój ulubieniec upatrzy sobie jakieś miejsce w domu za toaletę to możesz go oduczyć tego wykorzystując VapoRub. Wystarczy nanieść trochę VapoRub np. na talerzyk i umieścić w tym miejscu. Zniechęci to zwierzątko do sikania w tym miejscu i być może nauczy się korzystać z kuwety.

3. Odstrasz owady i komary

Jeśli chcesz spędzić czas w ogrodzie albo wybrać się na spacer do lasu to warto na odsłonięte części skóry nanieść trochę tej maści by odstraszyć owady oraz komary. To bardzo proste :)

4. Oduczy kota drapania mebli

Jeśli kot upodobał sobie Twoją kanapę zamiast drapaka to nanieś na nią trochę VapoRub aby szybko przeniósł się na drapak. Dzięki temu możesz ją uratować :)

5. Sposób na kaszel

Jeśli męczy Cię kaszel, który nie pozwala Ci zasnąć to umieść VapoRub na palce u stóp i załóż skarpetki. Brzmi dziwnie? Ten prosty trik naprawdę potrafi zdziałać cuda :)

6. Sposób na popękane pięty

Mamy wiosnę więc zaraz również założymy otwarte buty. Nie ma wtedy nic gorszego niż popękane pięty. Jeśli chcesz zadbać o swoje stopy to VapoRub również w tym Ci pomoże. Wystarczy, że będziesz sobie robić nią masaż stóp przez 5 minut przed pójściem spać. Ale nie zmywaj jej, tylko załóż skarpetki i tak połóż się do łóżka. Rano umyj stopy i powtarzaj zabieg codziennie, a po paru dniach mocno się zdziwisz ;)

7. Łagodzi oparzenia

Dzięki mentolowi świetnie nadaje się do łagodzenia pieczenia po oparzeniach. Wystarczy posmarować maścią oparzone miejsce i ulga przychodzi natychmiast.

8. Leczy grzybicę

Grzybica paznokci lub stóp może zostać wyleczona za pomocą tej maści. Zawiera ona bowiem tymol, który jest olejem pochodzącym z tymianku. Ma on działanie grzybobójcze więc i sama maść nadaje się jako środek grzybobójczy.

9. Łagodzi ból mięśni

Jeśli doskwiera Ci ból mięśni np. po dniu intensywnej pracy w ogrodzie to VapoRub daje ekspresową ulgę. Posmaruj miejsce, w którym mięsień boli, a VapoRub zwiększy krążenie i zmniejszy ból.

10. Aromatoterapia

Możesz ją również wykorzystać do domowej aromatoterapii. Świetnie pozwala się zrelaksować, udrożnić drogi oddechowe i odświeża dodając trochę energii. Wypróbuj to gdy czujesz się zmęczona, boli cię głowa lub masz ochotę odpocząć.

Źródło artykułu: http://qpolitical.com/8-unconventional-ways-to-use-vicks-vapor-rub-i-cant-believe-i-never-knew-this2/

Podobne artykuły