3 sprytne triki, które możesz wykorzystać w kuchni!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 17 maja 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jeśli jesteście osobami, które są ciekawe i lubią dowiadywać się nowych rzeczy to z pewnością te trzy triki mogą Was zaskoczyć. Wykorzystajcie je w swojej kuchni, a dzięki temu dania, które przygotowujecie będą jeszcze lepsze.

Jajko w koszulce za pomocą sitka

Jeśli próbowałaś robić jajko w koszulce to wiesz na pewno, że nie jest to wcale tak proste jak się wydaje. Można jednak sobie to znacząco ułatwić wykorzystując sitko o gęstym splocie.

fot. ok.ru

Jak to zrobić? Najpierw zagotuj wodę z octem. Następnie rozbij jajko na sitko. Pozwól by płynna część spłynęła, a następnie włóż jajko do wrzącej wody.

Jak naostrzyć ostrza blendera

Chcesz aby ostrza blendera zawsze były ostre? Wystarczy, że raz na jakiś czas zmielisz nimi trochę gruboziarnistej soli. Taką sól możesz potem ponownie wykorzystać w kuchni.

Szybka alternatywa dla serka mascarpone

Nie masz serka mascarpone, a masz ochotę na deser, w którym jest jednym z głównych składników? Możesz zrobić jego substytut wykorzystując kwaśną śmietanę i sok z cytryny. Należy śmietanę przelać do garnuszka i podgrzać sokiem z jednej cytryny, ale nie doprowadzając do wrzenia. Odcedź go i pozostaw do ostygnięcia.

Podobne artykuły