10 prostych trików, które ułatwią szybkie czyszczenie kuchni

Kuchnia Porady Data publikacji: 14 marca 2017

10 prostych trików, które ułatwią Wam szybkie sprzątanie kuchni :) Możecie je wykorzystać podczas najbliższej okazji, a przekonacie się jak są pomocne :)

1. Czyszczenie blendera

Najszybszy sposób na wyczyszczenie blendera to wlanie do niego trochę płynu do mycia naczyń, wody i normalne uruchomienie urządzenia. Potem wystarczy go wypłukać pod bieżącą wodą i gotowe ;)

2. Mycie kuchenki mikrofalowej

fot. czasnawnetrze.pl

Dużo szybciej wyczyścisz kuchenkę, jeśli najpierw namoczysz ściereczkę w wodzie i włożysz ją na talerzyku do mikrofalówki na 3 minuty. Potem za jej pomocą wyczyść tłuszcz, który od pary wodnej łatwiej odejdzie.

3. Nieprzyjemne zapachy z kuchenki

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchenki mikrofalowej wystarczy włożyć do niej połówkę cytryny na 3 minuty. Zabije ona nieprzyjemne zapachy :)

4. Mycie miedzianych naczyń

Bardzo łatwo się brudzą i widać na nich ząb czasu. Łatwo jednak można im przywrócić nowość. Wystarczy wypełnić je w 1/4 lodem, a następnie wycisnąć do środka cytrynę. Dodaj 2 łyżki soli i mieszaj przez 2 minuty. Potem spłucz naczynie pod bieżąca wodą i przetrzyj ściereczką. Zobaczysz jak łatwo schodzą stare skazy.

5. Mycie żeliwnej patelni

Nie używaj żadnych drapaczek do czyszczenia czy mocnych detergentów. Za pomocą papierowego ręcznika natrzyj patelnię solą i w ten sposób wyczyść patelnię. Po zakończeniu zaimpregnuj ją oliwą z oliwek.

6. Czyszczenie młynka do kawy

Wrzuć do młynka suchy ryż i po prostu go włącz, a następnie wysyp zawartość. Młynek będzie jak nowy :)

7. Czyszczenie tarki od sera

Aby wyczyścić klejącą się takę od sera przetrzyj na niej trochę suchego pieczywa. Wyczyści ono wszystkie rowki tarki, a potem wystarczy ją spłukać.

8. Kosz na śmieci

Zawsze na dnie kosza na śmieci umieść parę gazetek reklamowych. Wchłoną one wilgoć i płyny, które mogą wylać się z dziurawego worka. Dzięki temu nie będziesz musiała myć kosza na śmieci i nie będzie powstawał z niego brzydki zapach.

9. Plamy po kawie

Skuteczny sposób na usunięcie plam po kawy z filiżanek to mix 1:1 octu i soli. Poradzi sobie równie dobrze z osadami po herbacie :)

10. Deska do krojenia

Posyp deskę do krojenia solą i następnie wyszoruj połówką cytryny. Wyczyścisz ją i jednocześnie odkazisz zabijając wszystkie mikroorganizmy, które mogłyby w niej żyć :)

Podobne artykuły