Sposób na usunięcie gumy do żucia przyklejonej do ubrania

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-07-24

Usunięcie gumy do żucia przyklejonej do ubrania jest trudne. Wkleja się ona między włókna materiału. Nawet, gdy uda nam się oderwać kawałek, to nadal część jej pozostaje na ubraniu. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym z łatwością ją usuniemy. Wypróbujcie je, gdy przytrafi Wam się taka sytuacja.

Usuwanie gumy do żucia z ubrania za pomocą zamrażarki

Skubanie elastycznej gumy, która wniknęła w strukturę materiału nie zda się na wiele. Jeśli jednak ją zamrozimy, to wtedy jej oderwanie będzie dużo łatwiejsze. Dlatego umieść w szczelnym worku ubranie, do którego przykleiła się guma.

Następnie włóż je na kilka godzin do zamrażarki. Po tym czasie wystarczy wyjąć odzież, a następnie oderwać zamarzniętą gumę. Resztki bez trudu zeskrobiesz paznokciem lub kuchennym nożem. Uważaj tylko, aby nie zniszczyć materiału.

Możesz też użyć suszarki

Niska temperatura jest skuteczna, ale również ciepło pomoże w usunięciu gumy do żucia z ubrania. Guma do żucia pod wpływem wysokiej temperatury stanie się „rzadsza”. Jej odlepienie od materiału będzie więc łatwiejsze. Resztki gumy możemy zdrapać paznokciem.

Wykorzystaj cytrynę

Sok z cytryny sprawia, że guma do żucia twardnieje. Jest jednak minus, może on negatywnie wpłynąć na delikatne tkaniny. Dlatego w tym przypadku lepiej jest włożyć je do zamrażarki. Jeśli jednak nie masz czasu, a tkanina nie należy do delikatnych, to możesz skropić gumę sokiem z cytryny. Następnie zaczekaj, aż stwardnieje i odklej ją od materiału.

Jak usunąć pozostałości gumy do żucia z ubrania?

Po zastosowaniu tych sposobów na materiale nadal może pozostać ślad po gumie, jeśli mocno została ona wciśnięta w materiał. W takim przypadku, aby usunąć pozostałości warto użyć ciepłej wody i szarego mydła. Na koniec ubranie możesz wyprać, tak jak zawsze w pralce.

Podobne artykuły