Wyglądasz niewyraźnie? Zamiast łykać tabletki łyknij domowy antybiotyk!

Zdrowie Data publikacji: 07 października 2017

Ten domowy przeciwzapalny środek to bardzo prosta recepta na szybkie dojście do siebie gdy poczujecie się gorzej. Pamiętajcie jednak, że nie może on zastępować kuracji antybiotykowej. W przypadku poważnej choroby, gdy przeziębienie nie przechodzi skonsultuj się z lekarzem w celu diagnozy i podjęcia leczenia farmakologicznego.

Ja jednak często sięgam w swoim domu po naturalne sposoby radzenia sobie z chorobami. Dlatego też często gości na moim stole znany wszystkim syrop z cebuli. Dzisiaj jednak muszę spróbować czegoś nowego. Przepis wygląda na skuteczny, znajduje się w nim wiele składników, które działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Są to często stosowane środki przed zielarzy i dietetyków jak imbir, czosnek czy kurkuma.

Przepis na domowy antybiotyk

Do przygotowania tego domowego lekarstwa będziemy potrzebować oczywiście paru składników. Oto ich lista.

Składniki

 • ocet jabłkowy – 700 ml,
 • kurkuma w proszku – 2 łyżki,
 • posiekany czosnek – 1/4 szklanki,
 • posiekana cebula – 1/4 szklanki,
 • starty imbir – 1/4 szklanki,
 • świeża ostra papryka – 2 sztuki,
 • tarty chrzan – 2 łyżki.

Przygotowanie

 1. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą w misce. Weź słoik i wsyp składniki do niego tak by zajmowały 2/3 jego wysokości.
 2. Teraz zalej wszystko octem tak by również pozostała 1/3 słoika była nim wypełniona.
 3. Dokładnie zamknij słoik i kilka razy energicznie nim wstrząśnij
 4. Słoik trzymaj w chłodnym miejscu przez 2 tygodnie
 5. Po tym czasie odcedź zawartość, potrzebujemy sam płyn

Teraz gdy zaczynasz się czuć gorzej spożywaj dziennie łyżeczkę tej mieszanki. Wzmocni ona twój organizm, poprawi pracę układu immunologicznego, oczyści krew, poprawi krążenie, rozgrzeje organizm i rozprawi się z bakteriami oraz stanami zapalnymi. Pamiętaj jednak by nie przesadzać, syrop zawiera duże stężenie tych naturalnych substancji. Jeśli jesteś uczulona, na którąś z nich w ogóle nie powinnaś go stosować.

Źródło artykułu: https://dailyhealthpost.com/master-tonic/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły