10 powodów, dla których warto jeść owoce!

Zdrowie Data publikacji: 22 lipca 2018

Lubisz jeść owoce? To bardzo dobrze. Dzisiaj przedstawimy Wam 10 powodów, dla których warto jeść różne owoce.

1. Wiśnie

Lubisz jeść wiśnie? To dobrze, bo owoce te oddziałują na system nerwowy i pomagają nam się uspokoić. Wykorzystaj je w stresujących momentach swojego życia.

2. Brzoskwinie

Brzoskwinie są przepyszne, a oprócz tego bogate w potas i żelazo. Warto je jeść!

3. Jabłka

Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców, które spożywamy. Pomagają organizmowi zwiększyć swoją odporność przed zakażeniami, sprzyjają odchudzaniu i zawierają błonnik, który ułatwia wypróżnianie.

4. Pomarańcze

Pomarańcze pomogą Ci utrzymać skórę w świetnej kondycji i wspomagają dobry wzrok :)

5. Arbuz

Arbuz zawiera bardzo mało kalorii, oprócz tego składa się głównie z wody. Dlatego świetnie nadaje się na dietę i pomaga oczyścić organizm z toksyn. Oprócz tego pomaga kontrolować tętno.

6. Banany

Banany są bardzo kaloryczne jak na owoce, ale za to zapewniają dużo energii, która przyda się osobom pracującym fizycznie lub uprawiającym sport. Oprócz tego zawierają cenny błonnik.

7. Ananasy

Ananasy to znane owoce wszystkim, którzy odchudzają się. Wspomagają proces utraty wagi. Oprócz tego pomagają w walce z artretyzmem.

8. Jagody

Jagody są bardzo dobre dla Twojego serca. Jedz je, a dzięki nim będziesz je skutecznie chronić!

9. Kiwi

Jedz kiwi, zwiększa ono masę kostną!

10. Mango

Mango potrafi chronić nas przed niektórymi rodzajami raka!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły