14 stycznia 2021

W jaki sposób zaplanować nawadnianie ogrodu na małej działce?

Marzysz o pięknym ogrodzie, a tymczasem z nieba nie pada nawet kropla deszczu? Naturze warto czasem pomóc, by twoje rośliny się nie zmarnowały. Nawadnianie ogrodu pozwala na utrzymanie dobrej kondycji roślin, niezależnie od warunków atmosferycznych. Warto zainwestować w specjalny system podlewania trawnika, który zapewni długotrwały efekt i pozwoli ci cieszyć sie wspaniałą zielenią. Dowiedz się, jak zaplanować nawadnianie ogrodu na małej działce.

Dlaczego należy nawadniać ogród?

Nawadnianie ogrodu staje się wręcz koniecznością, zwłaszcza podczas upalnych i suchych dni oraz wieczorów bez kropli deszczu. Pamiętaj, że wiele gatunków roślin źle znosi choćby kilka dni suszy i szybko  obumiera z powodu braku opadów. 

Z pomocą przyjdzie ci profesjonalne nawadnianie ogrodu, które utrzyma rośliny w doskonałej formie przez cały okres wegetacyjny. Kluczowy będzie tu  dobór odpowiedniego systemu nawadniania. Nawet z niewielkim budżetem możesz wspomóc swoje rośliny i poratować, je choćby z pomocą pistoletu do podlewania roślin. Jeśli natomiast dysponujesz większym nakładem finansowym, wybierz podlewanie kropelkowe, które samodzielnie dozuje wodę. 

Co potrzebne jest do instalacji nawadniania ogrodu?

Chcesz nawodnić swoje rośliny jak trzeba? Z pewnością nawadnianie ogrodu zakończy się sukcesem, jeśli użyjesz  profesjonalnych sprzętów. Jakie akcesoria przydadzą się w nawadnianiu?

  • Zestaw złączek z pistoletem ogrodowym – to najbardziej znana forma nawadniania ogrodu. Jeśli posiadasz już ogrodowy pistolet do podlewania roślin, możesz po prostu dokupić sam zestaw złączek. Warto tu wspomnieć o metalowym pistolecie z prostym strumieniem wody, który pozwala na indywidualne dozowanie wody. 
  • Bęben z wężem ogrodowym – w pełni funkcjonalny, znany wszystkim poważnym ogrodnikom system nawadniania ogrodu, który usprawnia nie tylko podlewanie ogrodu czy trawnika, ale także roślin balkonowych.
  • Automatyczna konewka do podlewania roślin. doskonała, gdy planujesz wyjazd i nie chcesz, żeby w czasie nieobecności rośliny uschły prez brak wody.
  • Kurtyna wodna – to komfort dla roślin i wiele radości dla domowników. Przyjemny chłód i woda w postaci delikatnej mgiełki to ukojenie podczas gorących dni. 

Jeśli z troską dbasz o ogród,  z pewnością zależy Ci także na tym, aby twój dom był pięknym i klimatycznym miejscem. Czy wiesz, co powinno składać się na wyposażenie domu? Poznaj sposoby na to, jak najlepiej urządzić dom, by cieszyć się nie tylko wspaniałym ogrodem ale także zapewnić sobie komfort i dobre samopoczucie w domowym zaciszu. 

W jaki sposób dobrze nawadniać trawnik?

Okazuje się, że znaczenie może mieć tu wiele aspektów. Oprócz specjalistycznych i dobrej jakości sprzętów warto pamiętać, że dostarczanie wody roślinom jest najbardziej skuteczne wieczorami. Nigdy nie podlewaj też ogrodu  podczas największych upałów, lub w samo południe, gdy słońce świeci najmocniej. Wpływ na wygląd roślin ma także sposób zraszania, dlatego system nawadniający należy dopasować do wymogów roślin, które rosną w twoim ogrodzie.