6 lutego 2021

10 pomysłów na lepsze przechowywanie rzeczy w kuchni!

Kuchnia to miejsce, w której mamy wiele różnych rzeczy. Naczynia, deski do krojenia, akcesoria kuchenne, przyprawy, słoiki, makarony, produkty sypkie, jest tego po prostu cała masa!

Odwieczny problem to odpowiednie zorganizowanie tych wszystkich rzeczy, tak aby nie zagracić kuchni czy spiżarni, a wszystko jednocześnie miało swoje miejsce i zawsze było pod ręką.

Dlatego dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam kilka inspiracji na lepsze przechowywanie rzeczy w kuchni.

Organizer na wąskie przedmioty

Deski, blaszki i inne wąskie przedmioty nie zajmują wiele miejsca, ale ciężko jest po nie sięgać, gdy leżą na sobie, a my potrzebujemy czegoś z samego spodu.

Fajnym sposobem jest więc zrobienie organizera z kilku deseczek, które umieścimy na półce.

Teraz już wszystkie płaskie rzeczy mogą stać w pionie i dzięki temu łatwiej będzie po nie sięgać. przegródki pozwalają nam dostosować organizer do grubości rzeczy, które chcemy tam trzymać.

Ukrycie sprzętów

Nie wszystkie sprzęty kuchenne używamy codziennie, ale chcemy mieć do nich łatwy dostęp. Ten pomysł może więc Wam się spodobać. Sprzęty te zostały ukryte w zabudowie szafki kuchennej.

Dodatkowe szuflady w cokołach mebli

Myśleliście o tym, aby wykorzystać w jakiś sposób cokoły mebli kuchennych? A gdyby tak zrobić w nich dodatkowe szuflady? Świetnie sprawdzą się do przechowywania blach do pieczenia.

Sypkie produkty przechowuj w pojemnikach

Zastanawiasz się jak przechowywać sypkie produkty? Jeśli chcesz zapobiec pojawienia się moli spożywczych to najlepiej zakupić do tego celu pojemniki. Mąkę, ryż, kasze, płatki śniadaniowe to wszystko zdecydowanie lepiej jest trzymać w zamkniętych szczelnych pojemnikach.

Otwór w blacie do kosza na śmieci

Ten pomysł jest moim zdaniem genialny. Wyobraźcie sobie, że coś gotujecie i przygotowujecie na blacie produkty. Obieracie warzywa, kroicie mięso i inne rzeczy. Wtedy powstają resztki. Otwieracie sobie taki otwór w blacie i na bieżąco wrzucacie je do śmietnika. Mniej sprzątania :)

Miska dla psa w cokole

Jeśli macie psa tak jak ja to z pewnością w kuchni leży jego miska na jedzenie i z wodą. Zwykle leży na wierzchu, chociaż nie jest stale potrzebna. Sposób z miskami w wysuwanej szufladzie w cokole mebli kuchennych wydaje się dużo lepszy :)

Pojemniki na warzywa w szufladzie

Jak zwykle trzymacie warzywa w kuchni? Na blacie, może w spiżarce? Oto pomysł, który możecie wykorzystać :)

Wzorowa spiżarnia

Chciałabym jeszcze pokazać Wam, jak pięknie wyglądać może spiżarnia dobrze zorganizowana. Wszystko ma swoje miejsce. Sypkie produkty szczelnie zamknięte. w pojemnikach na żywność. Warzywa w koszykach, aby się nie psuły i miały dostęp do powietrza. Alkohol na najwyższej półce co jest bezpieczniejsze jeśli mamy dzieci. Wszystko przemyślane :)